Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. kalkulator kredytu gotówkowego | marek dochnal | sposoby lokowania oszczędnościProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Trendy w modzie

Trend mody w samochodach nadchodzi już z Bollywood, a jest to projekt nowego spojrzenia w kierunku samochodu. Ludzie mają tendencję do naśladowania stylu, ubrania, a nawet samochodów z jakich korzystają na świecie znane osobistości, gwiazdy i gwiazdki w Bollywood. Indyjskie gwiazdy wiadomo, że są prawdziwym uosobieniem luksusu, posiadające flotę luksusowych samochodów . Liczoną w wysokich liczbach i prawie ze wszystkich istniejących markach samochodów luksusowych na światowym rynku przemysłu samochodowego Poznajmy, niektóre z bardzo popularnych gwiazd indyjskich i ich ulubione samochody. Dyskusja na temat popularnego projektu indyjskiego samochodu, Dilip Chhabria. Jest on czułym właścicielem Aston Martin DB7 Vantage, kompletny pakiet delikatny agresji, płynnych liniach, a Brytyjczycy elegancji. Tego wielkiego projektanta ma również swój wspaniałe wrażenia z jazdy w innych samochodów premium wykonawczych jak Mercedes-Benz Klasy C, Mercedes-Benz SLK i BMW 5 Series. What he loved and rejoiced the most is his old Tata Sierra. Co kochał i cieszył się najbardziej, to jego stary Tata Sierra. To najbardziej popularny indyjski aktor, Sanjay Dutt, gwiazda z gwiazdą wśród samochodów w swoim garażu. , które posiada i jest z nich dumny, zwłaszcza ze swoich czarny Mercedesów, używa ich do codziennych dojazdów do pracy. Również ma czarnego Lexusa, używa go do poruszania się poza Bombajem i a na końcu czarne BMW. Czarny wydaje się być jego ulubionym kolorem w samochodach, wpływa to na popyt czarnych samochodów pośród wszystkich jego fanów i sympatyków.
Mówiąc o Big B indyjskiego przemysłu filmowego, Amitabh Bachchan, jego garaż zapleniają luksusowe samochody. Są nimi Rolls Royce Phantom, BMW, Lexus, i Bentley Continental Flying Spur.

Bentley to samochód darowany przez Amitabh synowi Abhisekh Bachchan w jego 31 urodziny.Jeśli chodzi o podjęcie decyzji o zakupie samochodu luksusowego, gwiazdy zawsze wolą Mercedes-Benz i Lexusa. Te dwie popularne marki cieszą się niesłabnącym wzięciem pośród celebrytów i gwiazd w Indiach.