Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. worek na trawęProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Sukcesy wielkich czasopism

Rozpoczynanie dzisiaj działania jako wydawca nowego czasopisma nie jest zadaniem łatwym, ponieważ bardzo utrudnia każdy start ogromna konkurencja, a jednocześnie poruszenie w dobie internetu czy telewizji tematyki, która jest tam także poruszana nie jest łatwe, szczególnie jeśli chcemy to zrobić w sposób nieznany dotąd.

Oczywiście nie powinno być problemu ze znalezieniem odbiorców, ponieważ jest wielu ludzi, którzy wolą przeczytać coś w czasopiśmie zamiast siedzenia przed telewizorem. Dlatego nie powinniśmy się obawiać o kupujących jeśli tylko uda nam się trafić w ciekawy temat i będziemy mogli sobie poradzić ze znalezieniem dla siebie ludzi, którzy będą o danym temacie ciekawie pisać. Nie jest konieczne by był to zupełnie nowy temat, o którym nikt jeszcze nie pisał, ale musi być przynajmniej opisany w zupełnie nowy sposób. Bardzo ważne jest takie poprowadzenie całego przedsięwzięcia, by rozwinęło się ono jak najszybciej i przynosiło dochody na dalszy rozwój. Bowiem jest tak, że należy najpierw rozwijać,  a potem czerpać zyski. Tak właśnie dochodzili do sukcesu wielcy branży, którzy dzisiaj są ludźmi bardzo bogatymi, ale jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu dopiero zaczynali niemal od zera. Oczywiście prowadzenie czasopisma nie jest zadaniem łatwym, ale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to dla nas bardzo ciekawe oraz, że będziemy mogli czerpać z tego zyski.

Aby jednak móc powiedzieć, że mamy możliwości tworzenia opinii na jakikolwiek temat, to będziemy musieli poradzić sobie z wieloma problemami. Najważniejszym i najbardziej dokuczliwym jest niestety problem z dziennikarzami. Nie jest łatwo znaleźć człowieka, który pisze ładnie, poprawnie i w dodatku ciekawie oraz inaczej niż inni. Zazwyczaj będziemy mieli do czynienia z ludźmi nie mającymi pojęcia o tym, co jest najważniejsze dla nas, a mianowicie z pisaniem dla żywego czytelnika, pisaniem nie tylko suchych faktów, ale ubieranie ich w słowa skierowane prosto do niego. Jest to zabieg bardzo łatwy do stosowania, ale już połączenie go z informacjami jakie należy przekazać nie jest łatwe.