Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. wniosek.com.pl/provident-lodz/ | kominiarz warszawaProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Praca reportera

Reporter powinien doskonale radzić sobie z pisaniem na wszelkie tematy oraz powinien dokładnie wiedzieć czy jest to temat ciekawy oraz wart uwagi. Kiedy możemy sobie pozwolić na znalezienie tematu, który będzie umożliwiał znalezienie tego co jest ciekawe dla czytelnika.

Jeśli czytelnicy nie będą dokładnie wiedzieli czy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pisania to nie powinniśmy się przejmować tym, co może nam grozić jeśli będziemy wiedzieli czy jest to temat dobry czy nie. Aby tego się dowiedzieć należy po prostu z tematem się zapoznać, a resztę zrobi już za nas nasz dziennikarski talent. Nie powinniśmy pozwalać sobie jednak na bardzo daleko posuwające się wnioski, ponieważ powinniśmy temat traktować oczywiście osobiście, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na całkiem sporą dowolność, to nie będziemy mogli powiedzieć, że temat traktujemy rzetelnie. Dlatego dziennikarz powinien pisać tak, by nie wiedzieć czy jest to opinia czy na przykład czyste fakty.

Oczywiście jednak najlepiej aby postarał się o znalezienie idealnej równowagi pomiędzy tymi dwoma założeniami. Jeśli uda się to osiągnąć, to nie powinniśmy się przejmować, ponieważ jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy wyrazić w sposób bardzo osobisty to, co inni muszą pisać tak jak im każą. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie takiej właśnie równowagi, to nie powinniśmy narzekać na tworzenie się w naszym tekście wielu naszych osobistych myśli. Nie jest to dozwolone w wielu gazetach, ale jeśli jakaś już to dopuszcza, to nie powinniśmy sobie radzić z tym bardzo łatwo, ponieważ jest to istotny fakt, czy możemy sobie poradzić ze zrobieniem czegoś dla siebie. Jeśli nie będziemy mogli tworzyć tekstów, które będą całe nasiąknięte naszymi osobistymi przemyśleniami, to nie będziemy mogli także pozwolić sobie na znalezienie kompromisu pomiędzy dodawaniem naszych osobistych pomysłów do tekstu, a tym, by nie wyglądał on na osobistą opinię. Gazeta ma przede wszystkim informować, a nie wyrażać opinie ludzi w niej piszących. Aby jednak pozwolić sobie na tworzenie opinii, powinniśmy jak najszybciej stać się felietonistą