Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. chwilówki | skandia polisa inwestycyjnaProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Najlepsze przedmioty ekskluzywne

Jest jeszcze wile takich przedmiotów, których istnienia się nawet nie spodziewamy, ale jednocześnie bardzo pragniemy je mieć. Są to właśnie przedmioty ekskluzywne, które nie pozwolą nam poczuć się podobnie do innych, a jednocześnie będziemy mogli sobie na spokojnie powiedzieć, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co jest najważniejsze dla nas samych.

Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie dla siebie takich przedmiotów, to i tak nie powinniśmy się tym załamywać, ponieważ bardzo ważne jest znalezienie dla siebie takich właśnie jak one. Nie powinniśmy sobie poradzić ze zrozumieniem jak działa to, co jest dla nas najważniejsze, ponieważ nie mamy możliwości pokazania sobie jak wygląda taki przedmiot jeśli nie wiemy nawet jak on wygląda. Ale jedno jest pewne, on gdzieś tam jest i może nam pomóc znaleźć najlepiej siebie i najlepiej abyśmy tylko my go mieli. Nie należy pozwalać sobie na znalezienie takich rzeczy, które nie pozwalają nam na poznanie nie tylko siebie, ale także takich rzeczy, które nie tylko nie pozwalają nam na pokazanie sobie jak wyglądają takie przedmioty, ale także powinniśmy postarać się o znalezienie dla siebie przedmiotów, które będą nam pozwalały na doznanie tego uczucia wyższości nad innymi. Bo przecież o to właśnie chodzi. O to, by dzięki takim przedmiotom móc poczuć się wyjątkowo i wiedzieć, ze to jest właśnie to.

Kiedy zaczniemy się zastanawiać nad powagą takiego stylu bycia, nie powinniśmy zapominać o tym, co jest najważniejsze jeśli nie mamy możliwości pokazania jak powinno wyglądać nasze życie. Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na pokazanie jak powinniśmy mieć zorganizowane zdobywanie takich przedmiotów. Zazwyczaj nie jest to łatwe i dlatego pewnie będziemy musieli poświęcić temu wiele czasu oraz bardzo wiele pieniędzy. Ale mimo wszystko powinniśmy starać się zdobywać tylko przedmioty, które będą dla nas najbardziej ekskluzywne oraz będą wyraźnie mówiły, że są bardzo rzadkie i, że nikt takich nie ma. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ wielu ludzi stara się zdobyć rzeczy ekskluzywne i dlatego mamy dużą konkurencję.