Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. prace wysokościowe warszawa | Darmowe ogłoszenia nieruchomościProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Archive for the 'Zakupy' Category

Aby dokładnie określić jakie rzeczy możemy nazywać prestiżowymi, powinniśmy dokładnie postarać się zrozumieć czym jest prestiż sam w sobie. Otóż jest to pojęcie określające takie rzeczy, które będą nam pozwalały na pokazanie sobie czym jest nie tylko nasze bogactwo, ale także wyjątkowość. I właśnie rzeczy wyjątkowe możemy sobie określać prestiżowymi. Nie chodzi tylko o takie, które mamy tylko i wyłącznie my, ale o rzeczy pozwalające na pierwszy rzut oka zobaczyć, że nie należymy do grona osób normalnych, ale zdecydowanie jesteśmy wyjątkowi.

Jeśli będziemy pozostawali jednak uparcie przy tej ogólnej definicji, to dojdziemy do wniosku, że nie jest to rozwiązania najlepsze, ponieważ bardzo często można się spotkać z rzeczami, których nie ma każdy, ale jednak posiada je jakaś ilość osób. W takim wypadku, zgodnie z powyższą definicją nie moglibyśmy ich nazwać prestiżowymi. Nie jest to wszakże prawda, ponieważ prestiż nie oznacza totalnej unikalności, ale swojego rodzaju wyjątkowość, która pozwoli nam na pokazanie innym, że należymy do wąskiego grona osób, które nie tylko mają dużo pieniędzy na prestiżowe rzeczy, ale także posiadają znacznie rozwinięte poczucie wyjątkowości, która pozwoli nam na bycie prestiżowym. Nie można ukrywać, że prestiż nie dotyczy tylko rzeczy, ale także naszego sposobu zachowania oraz wielu innych czynników, które mogą wskazywać na nasz prestiż. Rzeczy prestiżowe można bardzo łatwo znaleźć w sklepach z ekskluzywną odzieżą czy innymi miejscami tego typu. Bardzo ważne jest stworzenie sobie warunków do dobrego zarządzania naszym prestiżem. Wiele takich rzeczy możemy zobaczyć u ludzi  z pierwszych stron gazet, którzy nie tylko mają wiele pieniędzy, ale także mogą sobie pozwolić na znalezienie takich rzeczy, które są wyjątkowe oraz bardzo często powstają specjalnie dla nich. Jest to zadanie bardzo trudne, jednak nie powinniśmy się poddawać i naszym zadaniem powinno być staranie dążenia do takich wniosków, które będą pozwalały nam na stawanie się prestiżowymi i to powinno nam sprawiać radość.

Zapytaj znajomego co by kupił, gdyby miał większy rachunek bankowy i mógł stworzyć listę, która zawiera limitowaną edycję samochodu sportowego, podróż dookoła świata lub dom za miliony z prywatną plażą.
Listę ekskluzywnych i pożądanych towarów otwiera Gucci, jest to top listy miłośników luksusowej marki. To według badania przeprowadzonego w trybie online pod koniec zeszłego roku przez The Nielsen Company, firme zajmującą się badaniem rynku. Zwróciła się do 25.000 klientów w 48 krajach na świecie, które luksusowe marki by kupowali, gdyby pieniądze nie były żadnym problemem. Poza Gucci, Chanel większość respondentów wskazała, Calvin Klein, Louis Vuitton i Christian Dior.
„Gucciemu udało się stworzyć modne i bardzo komercyjne produkty”, mówi Michael Maćko, dyrektor mody w Saks Fifth Avenue. „Ten czerwony i zielony pasek to jednee z najbardziej znanych luksusowych marek, jakie kiedykolwiek stworzono, a ludzie chcą móc nosić chociaż jej część.”
Gucci powstało jako firma wyrobów skórzanych, Gucci jest najbardziej znany ze swojej torebki logo-ed. Kiedy firma otworzyła nowy sklep o wielkości 46.000 stóp kwadratowych to był to największy sklep grupy. Mają jednak jeszcze 233 sklepy na całym świecie.
Zamówienie na każdą kieszeń
Calvin Klein i Chanel są zależne jeden od drugiego. Chanel, słynie z „małej czarnej”, garnitur i tweed pikowana torebka, została założona przez Coco Chanel w 1909 roku i jest obecnie projektowane przez Karla Lagerfelda. Pozostaje wciąż modne
Calvin Klein podniósł globalną sprzedaż detaliczną do 4,5 miliarda dolarów w 2006 r. – to wzrost o 50% od Phillips Van Heusen nabyła firmę w 2003 roku. Udało się osiągnąc takie przychody dzięki trzem markom: Calvin Klein Collection (projektant odzieży i akcesoriów), ck Calvin Klein, (inne ubrania i akcesoria) oraz Calvin Klein (lepsza odzież i dodatki). Topowy wygląd na wiosnę to wąskie spodnie dla mężczyzn i wysoki stan oraz biały żakiet ze spódnicą dla kobiet. Generalnie jak widać, przeprowadzone badania wykazują niezbicie że ludzie pragną luksusowych marek.

Jest jeszcze wile takich przedmiotów, których istnienia się nawet nie spodziewamy, ale jednocześnie bardzo pragniemy je mieć. Są to właśnie przedmioty ekskluzywne, które nie pozwolą nam poczuć się podobnie do innych, a jednocześnie będziemy mogli sobie na spokojnie powiedzieć, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co jest najważniejsze dla nas samych.

Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie dla siebie takich przedmiotów, to i tak nie powinniśmy się tym załamywać, ponieważ bardzo ważne jest znalezienie dla siebie takich właśnie jak one. Nie powinniśmy sobie poradzić ze zrozumieniem jak działa to, co jest dla nas najważniejsze, ponieważ nie mamy możliwości pokazania sobie jak wygląda taki przedmiot jeśli nie wiemy nawet jak on wygląda. Ale jedno jest pewne, on gdzieś tam jest i może nam pomóc znaleźć najlepiej siebie i najlepiej abyśmy tylko my go mieli. Nie należy pozwalać sobie na znalezienie takich rzeczy, które nie pozwalają nam na poznanie nie tylko siebie, ale także takich rzeczy, które nie tylko nie pozwalają nam na pokazanie sobie jak wyglądają takie przedmioty, ale także powinniśmy postarać się o znalezienie dla siebie przedmiotów, które będą nam pozwalały na doznanie tego uczucia wyższości nad innymi. Bo przecież o to właśnie chodzi. O to, by dzięki takim przedmiotom móc poczuć się wyjątkowo i wiedzieć, ze to jest właśnie to.

Kiedy zaczniemy się zastanawiać nad powagą takiego stylu bycia, nie powinniśmy zapominać o tym, co jest najważniejsze jeśli nie mamy możliwości pokazania jak powinno wyglądać nasze życie. Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na pokazanie jak powinniśmy mieć zorganizowane zdobywanie takich przedmiotów. Zazwyczaj nie jest to łatwe i dlatego pewnie będziemy musieli poświęcić temu wiele czasu oraz bardzo wiele pieniędzy. Ale mimo wszystko powinniśmy starać się zdobywać tylko przedmioty, które będą dla nas najbardziej ekskluzywne oraz będą wyraźnie mówiły, że są bardzo rzadkie i, że nikt takich nie ma. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ wielu ludzi stara się zdobyć rzeczy ekskluzywne i dlatego mamy dużą konkurencję.