Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. Prowokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Archive for the 'Czasopisma' Category

Każda gazeta i to niezależnie od tego czy wychodzi codziennie czy na przykład raz w tygodniu jest nastawiona na określonych odbiorców oraz na określoną ilość sprzedanych egzemplarzy. Bardzo ważne jest stworzenie takiej ilości gazet, by każdy mógł kupić przynajmniej jeden egzemplarz, a jednocześnie mógł sobie pozwolić na kupienie kilku. Jednak należy także obliczyć orientacyjnie ile powinno się wydrukować egzemplarzy, by nie zostało setek niesprzedanych. Generalnie chyba lepiej jest zrobić tak, by na przykład po południu już brakowało gazet w kioskach, niż by konieczne było odbieranie niesprzedanych sztuk od kioskarza. Bardzo często można się spotkać z takimi założeniami, że gazet powinno być tyle czy tyle i jest to wyliczane z konkretnego wzoru oraz dopasowywane do poprzednich statystyk. Aby jednak nasze gazety mogły zdobyć jak największy udział w rynku to nie powinniśmy pozwalać, by bardzo szybko ich brakowało, ponieważ najważniejsze jest dotarcie do klienta jak najszybciej, a to jest możliwe przez sprzedawanie gazety. Jeśli będziemy mogli sobie pozwalać na drukowanie gazet w wielu egzemplarzach, które będą nam pozwalały na tworzenie opinii wśród ludzi, to powinniśmy jak najszybciej pozwolić sobie na zwiększenie ilości nakładu, ponieważ gazeta koniecznie musi dotrzeć do każdego, kto tylko może jej chcieć.

Aby jednak okazało się jak najszybciej, że nie mamy na przykład możliwości pokazania ludziom jak będzie wyglądała nasza gazeta, która będzie mogła bardzo szybko pozwolić na tworzenie opinii, a to jest chyba marzeniem każdego redaktora i wszystkich pracujących w danej redakcji. Jeśli będziemy mieli możliwości na wydrukowanie tylu sztuk gazety, to będziemy mogli szukać wielu klientów, którzy będą kupowali nasze gazety. Jeśli uda nam się zrozumieć jak działa rynek prasowy, to nie powinniśmy mieć problemów, które zazwyczaj pozwalają innym gazetom na ograniczanie nakładu, co nie jest na pewno przez nie doceniane i uważane za dobre. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na tworzenie nie tylko takich rzeczy, które będą ważne dla innych, to jednocześnie powinno nam przynosić to satysfakcję.

Reporter powinien doskonale radzić sobie z pisaniem na wszelkie tematy oraz powinien dokładnie wiedzieć czy jest to temat ciekawy oraz wart uwagi. Kiedy możemy sobie pozwolić na znalezienie tematu, który będzie umożliwiał znalezienie tego co jest ciekawe dla czytelnika.

Jeśli czytelnicy nie będą dokładnie wiedzieli czy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pisania to nie powinniśmy się przejmować tym, co może nam grozić jeśli będziemy wiedzieli czy jest to temat dobry czy nie. Aby tego się dowiedzieć należy po prostu z tematem się zapoznać, a resztę zrobi już za nas nasz dziennikarski talent. Nie powinniśmy pozwalać sobie jednak na bardzo daleko posuwające się wnioski, ponieważ powinniśmy temat traktować oczywiście osobiście, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na całkiem sporą dowolność, to nie będziemy mogli powiedzieć, że temat traktujemy rzetelnie. Dlatego dziennikarz powinien pisać tak, by nie wiedzieć czy jest to opinia czy na przykład czyste fakty.

Oczywiście jednak najlepiej aby postarał się o znalezienie idealnej równowagi pomiędzy tymi dwoma założeniami. Jeśli uda się to osiągnąć, to nie powinniśmy się przejmować, ponieważ jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy wyrazić w sposób bardzo osobisty to, co inni muszą pisać tak jak im każą. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie takiej właśnie równowagi, to nie powinniśmy narzekać na tworzenie się w naszym tekście wielu naszych osobistych myśli. Nie jest to dozwolone w wielu gazetach, ale jeśli jakaś już to dopuszcza, to nie powinniśmy sobie radzić z tym bardzo łatwo, ponieważ jest to istotny fakt, czy możemy sobie poradzić ze zrobieniem czegoś dla siebie. Jeśli nie będziemy mogli tworzyć tekstów, które będą całe nasiąknięte naszymi osobistymi przemyśleniami, to nie będziemy mogli także pozwolić sobie na znalezienie kompromisu pomiędzy dodawaniem naszych osobistych pomysłów do tekstu, a tym, by nie wyglądał on na osobistą opinię. Gazeta ma przede wszystkim informować, a nie wyrażać opinie ludzi w niej piszących. Aby jednak pozwolić sobie na tworzenie opinii, powinniśmy jak najszybciej stać się felietonistą

Problem kupowania gazet nie jest najważniejszy jeśli chodzi na przykład o to, co jest dla nas ważne. Jeśli jednak zależy nam właśnie na tym, co jest potrzebne naszym myślom i umysłowi, to może to jak najbardziej być właśnie gazeta. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zrozumieniem treści jakie tam znajdziemy, to nie powinno dziać się nic złego i nie będziemy zapewne musieli się nawet zastanawiać nad tym, co jest najważniejsze jeśli będziemy chcieli sobie poradzić ze zrozumieniem gazet. Jeśli nie wiemy gdzie zakupić gazety, to powinniśmy wiedzieć, że jest to dla nas najważniejsze, by poszukać w kioskach, które zazwyczaj pełne są gazet. Jeśli będziemy mogli sobie znaleźć wszystkie wymagane przez nas pozycje to nie będzie już problemów ze zorganizowaniem takich rzeczy jak nowe gazety. Aby nie musieć każdego dnia udawać się do kiosku po to, by zakupić gazetę, możemy zdecydować się na prenumeratę, która znacznie ułatwia zadanie jakim jest zdobywanie świeżych wiadomości każdego dnia. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zorganizowaniem prenumeraty, to nie będziemy musieli już więcej kupować gazet w kioskach i skończy się nasz problem ze znajdywaniem naszej ulubionej pozycji. Jeśli będziemy mogli kupować prenumeraty, to nie powinno być problemów ze zorganizowaniem na nie pieniędzy, ponieważ należy to opłacać tylko z góry za cały rok. Aby jednak pozwolić sobie na czytanie codziennie gazety, powinniśmy mieć pewność, że jesteśmy w stanie wszystko zrozumieć. Jeśli nie będziemy mogli znaleźć rozwiązania jakiegoś problemu związanego z szukaniem informacji w gazetach, to nie powinniśmy liczyć na znalezienie dla siebie prenumeraty, ponieważ zwyczajnie nie ma to sensu w naszym przypadku.

Aby jednak pozwolić sobie na oznaczenie rozwiązań, które będą pozwalały na dokładne przeanalizowanie treści gazety, to nie powinniśmy sobie w ogóle pozwalać na to,  by czytanie gazet codziennie było naszym nawykiem, ponieważ nie wynosimy nic z tego. Najważniejsze jest, by czytać dokładnie i ze zrozumieniem, a szukanie gazet będzie wtedy najmniejszym problemem.

Wielu ludzi czyta bardzo często gazety, a jednocześnie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego czym jest taka rzecz oraz jak ona powstaje. Bardzo ważne jest jednak, że każdy wie po co gazetę kupuje.

Jeśli będziemy mogli kupować gazety regularnie, to nasza wiedza odnośnie tego co dzieje się aktualnie na świecie i w kraju będzie z każdym dniem rosła, aż stanie się niemal idealna. Bardzo ważne jest kupowanie tylko gazet najlepszych, które będą nam pozwalały na dodawanie naszych opinii na stronach internetowych oraz rozmawiania ze znajomymi o tym, co jest najważniejsze jeśli chodzi na przykład o to jak należy reagować na to co dzieje się w kraju. Bardzo ważne jest także kupowanie gazet, które uważane są za opiniotwórcze ponieważ pozwoli nam to na pokazanie sobie i innym jak działa nie tylko nasza polityka, ale także cały świat. Bardzo ważne jest tworzenie dla siebie możliwości rozwoju naszej wiedzy nie tylko na tematy, które poruszane są w codziennych gazetach, ale także w przypadku stworzenia dla siebie okazji do dawania opinii na różne tematy związane z tym, co jest aktualnie na pierwszych stronach gazet. Nie ma możliwości, by przynajmniej raz na jakiś czas nie zajrzeć do gazety, która będzie mogła nam powiedzieć wiele na tematy aktualnie poruszane przez ludzi na ulicach, w telewizji, czy innych mediach. Gazeta różni się od czasopisma tym, co jest bardzo ważne dla naszych oczu. W związku z tym, że gazeta wymaga głównie czytania, nie ma ona tylu kolorowych obrazków, a tekst zazwyczaj jest drukowany na białym tle, by zwiększyć kontrast. Jeśli nie będziemy mogli sobie na spokojnie przeczytać gazety, to możemy ją zwinąć w rulonik i zabrać do domu w celu dokończenia lektury.

Gazeta także różni się od czasopism tym, że mówi głównie o aktualnych wydarzeniach, co pozwala nam na tworzenie dla siebie takich rzeczy jak nasza własna opinia o świecie. Gazeta jest także wydawana zazwyczaj codziennie, co nie jest normalne jeśli chodzi o czasopisma, które najczęściej pojawiają się raz w tygodniu, ale głównie co miesiąc. W przypadku braku możliwości pokazania czym jest dla nas gazeta nic się nie stanie, ponieważ to my mamy wiedzieć.

Na rynku jest wiele czasopism, ale nie każde jest warte uwagi, a tym bardziej kupowania i poświęcania mu czasu na czytanie. Jeśli mamy ochotę na zainteresowanie się jakimś tematem, to powinniśmy postarać się o znalezienie dla siebie dobrej pozycji, która o nim traktuje.

W przeciwnym wypadku powinniśmy postarać się o znalezienie przynajmniej w miarę dobrego czasopisma, które będzie się ukazywało regularnie i na tyle często, by móc się z niego czegokolwiek dowiedzieć. Jeśli będziemy mogli zobaczyć na czym polega działanie dobrego tytułu, to nie będziemy już chcieli spojrzeć na inne. Oczywiście jeśli chodzi o przykładowe, dobre czasopisma, to należy ten temat rozpatrywać w kwestii podziału na wiele kategorii, które będą nam pozwalały na zdobycie dla siebie wiedzy, ale na wysokim poziomie. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie takiego podziału, to będziemy wiedzieli, że najlepsze tytuły możemy wskazać na poszczególnych kategoriach, które dodatkowo będą dla nas bardzo różne. Na przykład jeśli chodzi o motoryzację, a konkretniej samochody, to bez wątpienia najbardziej znanym czasopismem, w dodatku miesięcznikiem, jest Top Gear, gdzie znajdziemy masę testów i informacji o najnowszych sportowych samochodach. Ale już ludzie interesujący się samochodami, które będą  z reguły bardzo stare, nie zainteresują się tym miesięcznikiem i zapewne jako najlepszy wskażą taki, który trzyma się tematyki starych samochodów. Dlatego właśnie określenie najlepszego czasopisma nie jest zadaniem łatwym i będzie ono dodatkowo inne dla każdego, pomimo iż będziemy będąc kilka z tej samej tematyki.

Już łatwiej może być na przykład jeśli chodzi o tematy takie jak wędkarstwo czy  modelarstwo. Te pisma nie tylko traktują o tej samej tematyce, ale dodatkowo pozwalają się porównać, ponieważ są o wędkarstwie w ogóle. Jeśli poszukamy innych tematów, to zapewne będziemy mogli także określić, który tytuł jest najlepszy, ale równie duże jest prawdopodobieństwo, że spotkamy się z podobnymi problemami jak w przypadku gazet o motoryzacji. Jeśli tak będzie, to pozostaje wybranie własnego czasopisma i jego kupowanie

Czasopismo jest gazetą, która jest wydawana, jak sama nazwa wskazuje, przez ludzi zajmujących się pisaniem o różnych tematach, ale jednocześnie ukazuje się w kioskach regularnie. Mamy kilka rodzajów czasopism, które będą się różniły tym czy wydawane są w konkretnych okresach czasu.

Bardzo ważne jest znalezienie czasu, który określa kiedy możemy znaleźć dla siebie pismo, które będzie czekało na nas w kiosku. Jeśli będziemy mogli kupować dla siebie takie czasopisma to powinniśmy czekać na to, co jest określane terminem wychodzenia czasopisma. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze stworzeniem dla siebie czasu na czytanie takich rzeczy. Z tym jednak nie powinno być problemu, ponieważ jeśli na przykład czytamy miesięcznik, to pojawia się on raz na miesiąc. Nie jest łatwo znaleźć naprawdę dobre czasopismo, ponieważ bardzo często są to tylko gazety, które starają się zrobić  na czytelniku dobre wrażenie, ale nierzadko tylko na tym staraniu się kończy. Wracając jednak do rodzajów czasopism należy nadmienić, że możemy spotkać tygodniki, dzienniki, miesięczniki oraz kwartalniki. Czasopism wychodzących rzadziej raczej nie będziemy mogli znaleźć, ale nie oznacza to, że nie pojawią się one w przyszłości. Jednak nie powinno się przesadzać z tym, jak rzadko wydajemy naszą gazetę, ponieważ w takim wypadku może się okazać, że ludzie będą o niej zapominali i tylko naprawdę zagorzali pasjonaci będą pozwalali sobie na kupowanie czasopisma, które ukazuje się dwa razy w roku. Oczywiście jest to możliwe, jednak należałoby znaleźć temat, który będzie nam pozwalał na poszukiwanie dla siebie  sił, by czekać tak długo. Jeśli będziemy chcieli kupować takie pismo regularnie, to warto pomyśleć o prenumeracie, która jednak może nie być możliwa, jeśli będzie się ono rzeczywiście pojawiało tak rzadko.

Najpopularniejsze są oczywiście czasopisma wydawane co miesiąc, czyli tak zwane miesięczniki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie kiedy wychodzi taki miesięcznik i udawanie się tego dnia do kiosku, by zakupić naszą ulubioną pozycję na rynku czasopism.

Jeśli regularnie czytamy i kupujemy jakieś czasopismo, to powinniśmy jak najszybciej poszukać sobie możliwości prenumerowania go, ponieważ bardzo dużo możemy wówczas zaoszczędzić. Zazwyczaj wygląda to tak, że płacimy za rok, ale mniej niż kosztuje ono w sklepie, a dodatkowo możemy liczyć na darmową wysyłkę prosto do domu.

Tak, prenumerata polega na zakupieniu pisma na rok, ale otrzymywaniu go co miesiąc czy co tydzień prosto do domu. Jest to zależne od tego czy mamy do czynienia z tygodnikiem, czy miesięcznikiem. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie dla siebie ulubionej gazety i prenumerowanie jej, to będziemy z pewnością mogli liczyć na regularne jej dostawy bez konieczności szukania jej w kiosku. Jeśli mamy ochotę na prenumerowanie i pismo to umożliwia, to powinniśmy zawsze na którejś ze stron znaleźć druk do wypełnienia i wysłania do redakcji.

Tam po otrzymaniu zapłaty za naszą prenumeratę, będzie przygotowany harmonogram wysyłek i będziemy już mogli cieszyć się nową gazetą, która przyjedzie sama do naszego domu. Nie musimy nigdzie chodzić oraz nie musimy sobie radzić z tym, co jest najgorsze, czyli z wybieraniem się do kiosku w celu znalezienia naszej gazetki. Bardzo ważne jest dokładne przemyślenie czy chcemy otrzymywać tą konkretną gazetę, ponieważ już nie możemy z tego zrezygnować, a przynajmniej nie będziemy mogli odzyskać pieniędzy. Jeśli będziemy mogli nawet zrezygnować, to i tak raczej będzie problem ze znalezieniem się naszych pieniędzy z powrotem na koncie. Ale w takim wypadku nie możemy się dziwić, ponieważ wysyłając pieniądze opłacamy z góry usługę wysyłania do nas czasopisma i jeśli z tego zrezygnujemy, to będziemy mogli powiedzieć, że go nie otrzymujemy, ale i tak pieniądze zostały już zużyte na wszelkie przygotowania do wysyłek, a jeśli nie to i tak podpisujemy zobowiązanie do prenumeraty rocznej. Dlatego należy powiedzieć, że prenumerata jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale należy się dobrze zastanowić nad tym, czy na pewno jest to odpowiedni tytuł, ponieważ nie będzie już odwrotu.

Rozpoczynanie dzisiaj działania jako wydawca nowego czasopisma nie jest zadaniem łatwym, ponieważ bardzo utrudnia każdy start ogromna konkurencja, a jednocześnie poruszenie w dobie internetu czy telewizji tematyki, która jest tam także poruszana nie jest łatwe, szczególnie jeśli chcemy to zrobić w sposób nieznany dotąd.

Oczywiście nie powinno być problemu ze znalezieniem odbiorców, ponieważ jest wielu ludzi, którzy wolą przeczytać coś w czasopiśmie zamiast siedzenia przed telewizorem. Dlatego nie powinniśmy się obawiać o kupujących jeśli tylko uda nam się trafić w ciekawy temat i będziemy mogli sobie poradzić ze znalezieniem dla siebie ludzi, którzy będą o danym temacie ciekawie pisać. Nie jest konieczne by był to zupełnie nowy temat, o którym nikt jeszcze nie pisał, ale musi być przynajmniej opisany w zupełnie nowy sposób. Bardzo ważne jest takie poprowadzenie całego przedsięwzięcia, by rozwinęło się ono jak najszybciej i przynosiło dochody na dalszy rozwój. Bowiem jest tak, że należy najpierw rozwijać,  a potem czerpać zyski. Tak właśnie dochodzili do sukcesu wielcy branży, którzy dzisiaj są ludźmi bardzo bogatymi, ale jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu dopiero zaczynali niemal od zera. Oczywiście prowadzenie czasopisma nie jest zadaniem łatwym, ale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to dla nas bardzo ciekawe oraz, że będziemy mogli czerpać z tego zyski.

Aby jednak móc powiedzieć, że mamy możliwości tworzenia opinii na jakikolwiek temat, to będziemy musieli poradzić sobie z wieloma problemami. Najważniejszym i najbardziej dokuczliwym jest niestety problem z dziennikarzami. Nie jest łatwo znaleźć człowieka, który pisze ładnie, poprawnie i w dodatku ciekawie oraz inaczej niż inni. Zazwyczaj będziemy mieli do czynienia z ludźmi nie mającymi pojęcia o tym, co jest najważniejsze dla nas, a mianowicie z pisaniem dla żywego czytelnika, pisaniem nie tylko suchych faktów, ale ubieranie ich w słowa skierowane prosto do niego. Jest to zabieg bardzo łatwy do stosowania, ale już połączenie go z informacjami jakie należy przekazać nie jest łatwe.

Jeśli interesujemy się jakimś tematem, na przykład wędkarstwem, to zapewne bez problemu znajdziemy dla siebie czasopismo o  nim traktujące. Jest to gazeta, ale wydawana co określony czas. Zawsze niemal bardzo kolorowa oraz zawierająca wiele artykułów o danej rzeczy.

Jeśli chodzi o to kto wydaje czasopisma, to jest to zazwyczaj jakieś konkretne wydawnictwo, które wydaje kilka tytułów, lub na przykład mniejsza firma, pozwalająca sobie na wydawanie własnego, autorskiego czasopisma. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie własnej marki, to musimy wiedzieć, że wydawanie czasopisma nie wiąże się tylko z tym, że należy zainwestować sporo pieniędzy, ale także mamy możliwość zarobienia na tym. Jest to bardzo ciekawy pomysł, ponieważ jeśli mamy jakiś temat, który lubimy, lub który może być dla nas bardzo ciekawy, to nie powinniśmy się wahać i jak najszybciej należy przyjąć jakąś konkretną strategię i rozpocząć przygotowanie do startu.

Bardzo ważne w takim wypadku jest dopasowanie tematyki ze sobą, ponieważ nie musi być tak, że całe czasopismo jest o jednej rzeczy. Musi ono po prostu tworzyć całość, którą dobrze się czyta, powinno być kolorowe, zawierać wiele zdjęć, a ponadto należy jak najbardziej znaleźć temat. Kiedy mamy już te wszystkie rzeczy, to powinniśmy poszukać pracowników, którzy będą dla nas tworzyć teksty. Jak wiadomo tekst jest podstawą w takim czasopiśmie i bez niego nie mamy co liczyć na sukces. Nie jest to potrzeba na zwykły tekst. Powinien on znacznie wyróżniać się spośród wszystkich innych czasopism traktujących o tym samym. Jeśli będziemy mieli możliwość poznania działania całej branży, to bardzo szybko przekonamy się, że jest to nie tylko wielka konkurencja, ale także nie do końca uczciwe działania. Jeśli będziemy mogli powiedzieć, że nie mamy ochoty na zrobienie dla siebie czegoś takiego, to nie powinniśmy zaczynać przygody z czasopismem, ponieważ jest to bardzo trudne zadanie i nie każdy jest w stanie mu podołać. Jeśli będziemy mogli wyszukać dla siebie także wiele rzeczy, które będą od tego lepsze, to nie powinniśmy już więcej wymyślać.