Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. Prowokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Archive for the 'Prestiż' Category

Marzeniem większość ludzi jest to żeby jego prestiż był jak największy. Każdy człowiek dąży do podniesienia swojego statusu materialnego i dzięki temu chce podnosić własny prestiż. Status materialny najłatwiej jest podnosić zarabiając coraz więcej, jednak nie każdy może być biznesmenem czy prezesem dużej firmy.

Dlatego większość ludzi obdarzonych chęcią posiadania drogich i luksusowych rzeczy poszukuje różnych dróg do osiągnięcia tego stanu. Drogi są różne, jedni tworzą od podstaw firmy, które zyskują na wartości a następnie je sprzedają za duże pieniądze lub na nich zarabiają. Inni do bogactwa postanawiają dojść drogą niezbyt legalną. Obie metody mają tą samą motywację, pokazanie światu że jest się lepszym, bogatszym, zaradniejszym. Dla wielu facetów wyznacznikiem prestiżu zdecydowanie jest samochód. To jakim samochodem jeździmy było ważne niemalże od zawsze. Niektórzy są nawet zwolennikami twierdzenia, że o statusie społecznym człowieka decyduje samochód jakim na co dzień jeździ.

To jakim samochodem jeździmy informuje społeczeństwo o naszym statusie materialnym. Czasami też o kondycji finansowej firmy, bo jeżeli auto jest drogie to i postrzeganie firmy lepsze. Nawet dochodzi do takich sytuacji, że upadająca firma wyprzedaje już cały majątek, ale szef zostawia sobie drogi samochód. Gdyby pozbył się tego ostatniego atrybutu, oznaczałoby to niechybnie, że już jest po nim i straciłby w oczach swoich kontrahentów wiarygodność. Wyobrażacie sobie prezesa firmy, który na spotkanie biznesowe przyjeżdża starym zdezelowanym Fordem? Tak macie racja, robienie z taką osobą interesów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, a w szczególności inwestowanie w taką firmę.

Według większości psychologów jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu dla większości ludzi najważniejszy jest prestiż i odpowiednia pozycja społeczna. Wielu lubi żeby sąsiad z zazdrością spoglądał na jego nowy samochód, lub młodą kochankę.

Nie powinniśmy w tym przypadku pozwalać sobie na kompromisy, ponieważ rzeczy ekskluzywne powinniśmy wybierać tylko takie, które są najlepsze dla nas i naszych kieszeni. Nie chodzi już nawet o to, by były one najdroższe z dostępnych, ale aby ich jakość była naprawdę powalająca. Nie jest to może do końca dobre słowo, ale powinniśmy postarać się o znalezienie dla siebie rzeczy najlepszych i takich, które będą nam pozwalały na czucie się w nich najlepiej jak to tylko jest możliwe. Ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć wszystko na co mamy ochotę, to czasami będziemy musieli iść na lekkie kompromisy, ale i tak najlepiej będzie jeśli kupimy sobie takie rzeczy jak przedmioty czy ubrania tworzone specjalnie dla nas na zamówienie. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na takie luksusy, to nie powinniśmy narzekać na ich jakość, ponieważ robieniem takich rzeczy zajmują się tylko najlepsi w swoich dziedzinach. Ludzie robiący cokolwiek na zamówienie wiedzą dokładnie czego może oczekiwać klient i nie będą mieli problemu z dostosowaniem się do naszych wymagań. Jeśli będziemy starali się dodatkowo o wyszukiwanie tylko najlepszych z najlepszych to rzeczy ekskluzywne przez nich przygotowane będą dla nas najlepsze, a przecież o to właśnie chodzi. Nie powinniśmy także pozwalać sobie na jakiekolwiek inne ustępstwa typu zastosowanie innych materiałów czy technologii. Jeśli wymarzyliśmy sobie coś tak, to takim mamy to otrzymać. Nie jest jednocześnie ważne ile to będzie kosztowało i co będziemy musieli zrobić, by móc sobie spokojnie poradzić z uzyskaniem takich rzeczy. Aby jednak móc otrzymać takie przedmioty powinniśmy tylko móc poszukać dla siebie takich ludzi, którzy będą mogli nam pomagać w tworzeniu takich przedmiotów, co jednocześnie będzie nas bardzo wiele kosztowało. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zrozumieniem jak wyglądać powinno to co jest dla nas ważne, to uzyskamy dokładnie taki efekt o jaki nam chodzi. Aby nasze przedmioty były tylko i wyłącznie ekskluzywne, to nikt inny nie powinien takich mieć.

Jest to chyba najważniejsze pytanie jeśli tylko mamy ochotę dowiedzieć się jak powinno to działać. Ale nie należy także pozwalać sobie na tworzenie takich obrazów siebie, w których nie czujemy się  dobrze. Jeśli będziemy mogli zacząć zmianę w osobę pełną prestiżu oraz ekskluzywności, to powinniśmy przede wszystkim chcieć zmieniać swoje nawyki oraz przyzwyczajenia, ponieważ jest to zdecydowanie podstawą do dalszej metamorfozy.

Teoretycznie nie powinniśmy tego robić z innych powodów niż nasza osobista chęć, ale bardzo często jest tak, że ludzie muszą dostosować się do towarzystwa w jakim się obracają, ponieważ w przeciwnym wypadku będą odstawali i nie będą mogli dalej wniknąć w to towarzystwo. Bardo często jest to potrzebne, ponieważ mamy możliwości pokazania ludziom, z którymi pracujemy, że osiągamy w pracy sukcesy, a to zazwyczaj pociąga za sobą wiele różnych plusów jak choćby możliwość poznania kogoś wpływowego. W wielu rodzajach pracy jest to ważne i jeśli tylko będziemy chcieli sobie dobrze poradzić, to konieczne będzie zorganizowanie sobie pewnych nawyków pozostawania prestiżowym.

Nie jest to oczywiście wymagane, ale nie powinniśmy liczyć na sukcesy jeśli będziemy się izolowali. Tym bardziej, że prestiż wiąże się bardzo często z pieniędzmi, które jednak zobowiązują do innego zachowania i chociażby ubierania się. Jest to tylko jeden z aspektów bycia prestiżowym, a jednak wielu ludzi właśnie od tego zaczyna. Następnie zazwyczaj kupujemy dobre auto, co już jest wyznacznikiem bardziej wiarygodnym i dlatego znacznie może nam pomóc dostać się do odpowiednich kręgów. Jeśli dodatkowo będziemy mogli sobie poradzić ze zrobieniem dla siebie kilku rzeczy, które pomogą nam podołać wyzwaniom jakie nas czekają, to powinniśmy na spokojnie poradzić sobie z tym, co jest określane mianem odnoszenia sukcesu. Nie zawsze jednak prestiż musi wiązać się z jakimś otoczeniem. Jeśli ludzie mają pieniądze z innych źródeł i mimo tego nie obracają się w pewnym towarzystwie, to nie powinno być problemu z tym, żeby zachowywać się normalnie, jednocześnie będąc wyznacznikiem prestiżu.

Bardzo często zdarza się, że ludzie, którzy odnoszą sukces finansowy i na tym polu także towarzyski nie mogą sobie poradzić ze zrozumieniem tego jak funkcjonują tacy ludzie. W takim wypadku mamy do czynienia często z załamaniami, które zazwyczaj źle się kończą. Jeśli będziemy mogli sobie sami poradzić z takimi pieniędzmi, które jednocześnie będą nas zobowiązywały do znalezienia się w klasie ludzi prestiżowych, to będziemy mieli duże szczęście. Oczywiście najgorzej mają osoby, które do tej pory nie miały wielkich pieniędzy, ale jednocześnie udaje im się zdobyć tak zwane duże pieniądze. Jeśli nie uda im się jednak samodzielnie zwalczyć wszelkich problemów jakie można napotkać posiadając takie pieniądze, to będą musieli skorzystać z pomocy, na przykład psychologa, który jednocześnie pomoże im w ich problemie, a zarazem pomoże także zrozumieć wiele innych rzeczy. Bardzo ważne jest takie zaznaczenie sobie celów jakie mamy realizować, by nie błądzić jeśli już zaczniemy. A jest to bardzo ważne, ponieważ z takich właśnie błędów biorą się problemy z samym sobą.

Jeśli nie będziemy mogli sobie poradzić z tym, co jest ważne w przypadku zrozumienia jak działa prestiż i fortuna na zwykłego człowieka, to powinniśmy sięgnąć po literaturę psychologiczną, gdzie został szczegółowo opisany niemal każdy przypadek takiego załamania. Jeśli dokładnie zapoznamy się z zawartymi tam zawartymi to będziemy wiedzieli jak unikać takich sytuacji w przyszłości. Jest to właściwie najlepsze wyjście. Najtrudniejsze są przypadki, kiedy ludzie z dnia na dzień stają się tak bardzo bogaci i nie do końca wiedzą co z tymi pieniędzmi zrobić. Na pewno najlepszym wyjściem jest ich inwestowanie i jednoczesne przy tym pomnażanie, co daje nam zarówno zajęcie, jak i pozwala na stworzenie dla siebie jeszcze większej fortuny. Bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie takimi pieniędzmi, a to, że będziemy teraz kupowali tylko prestiżowe rzeczy jest naturalnym następstwem i nie należy się przed tym wzbraniać. Jeśli będziemy dbali o te pieniądze i nasz prestiż to zajdziemy daleko.

Aby dokładnie określić jakie rzeczy możemy nazywać prestiżowymi, powinniśmy dokładnie postarać się zrozumieć czym jest prestiż sam w sobie. Otóż jest to pojęcie określające takie rzeczy, które będą nam pozwalały na pokazanie sobie czym jest nie tylko nasze bogactwo, ale także wyjątkowość. I właśnie rzeczy wyjątkowe możemy sobie określać prestiżowymi. Nie chodzi tylko o takie, które mamy tylko i wyłącznie my, ale o rzeczy pozwalające na pierwszy rzut oka zobaczyć, że nie należymy do grona osób normalnych, ale zdecydowanie jesteśmy wyjątkowi.

Jeśli będziemy pozostawali jednak uparcie przy tej ogólnej definicji, to dojdziemy do wniosku, że nie jest to rozwiązania najlepsze, ponieważ bardzo często można się spotkać z rzeczami, których nie ma każdy, ale jednak posiada je jakaś ilość osób. W takim wypadku, zgodnie z powyższą definicją nie moglibyśmy ich nazwać prestiżowymi. Nie jest to wszakże prawda, ponieważ prestiż nie oznacza totalnej unikalności, ale swojego rodzaju wyjątkowość, która pozwoli nam na pokazanie innym, że należymy do wąskiego grona osób, które nie tylko mają dużo pieniędzy na prestiżowe rzeczy, ale także posiadają znacznie rozwinięte poczucie wyjątkowości, która pozwoli nam na bycie prestiżowym. Nie można ukrywać, że prestiż nie dotyczy tylko rzeczy, ale także naszego sposobu zachowania oraz wielu innych czynników, które mogą wskazywać na nasz prestiż. Rzeczy prestiżowe można bardzo łatwo znaleźć w sklepach z ekskluzywną odzieżą czy innymi miejscami tego typu. Bardzo ważne jest stworzenie sobie warunków do dobrego zarządzania naszym prestiżem. Wiele takich rzeczy możemy zobaczyć u ludzi  z pierwszych stron gazet, którzy nie tylko mają wiele pieniędzy, ale także mogą sobie pozwolić na znalezienie takich rzeczy, które są wyjątkowe oraz bardzo często powstają specjalnie dla nich. Jest to zadanie bardzo trudne, jednak nie powinniśmy się poddawać i naszym zadaniem powinno być staranie dążenia do takich wniosków, które będą pozwalały nam na stawanie się prestiżowymi i to powinno nam sprawiać radość.

Jeśli obracamy się w takim towarzystwie, gdzie prestiż jest po prostu modny, to nie możemy sobie pozwolić na to by nie wiedzieć jak być prestiżowym i jak nie dawać sobie możliwości na pozostanie w tyle za znajomymi czy współpracownikami. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, ale czasami jeśli decydujemy się na wejście w określone miejsce czy towarzystwo, będziemy musieli nieco się do niego dostosować.

Najważniejsze jest takie zarządzanie naszym prestiżem, aby nie przesadzać i by nie okazało się, że nie mamy już samego siebie, a pozostał jedynie tylko ślad po człowieku, którym kiedyś byliśmy. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie warunków takich jakie mamy na co dzień w miejscu pracy, oczywiście jeśli one nam się przynajmniej trochę podobają, to powinniśmy z niej skorzystać, ponieważ bycie prestiżowym jest bardzo przyjemne, a jak wyżej napisano, także bardo potrzebne w niektórych sytuacjach. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na dodawanie do kolekcji naszych ubrań czy rzeczy kolejnych prestiżowych ubrań to będziemy mieli coraz więcej takich rzeczy i będziemy mogli sobie poradzić doskonale z tym, że brakowało nam ich.

Nie należy jednak przesadzać aby nie okazało się, że staliśmy się kimś znacznie gorszym i przez to nie możemy pozwolić sobie na znalezienie tego co jest najważniejsze dla naszego działania. Jeśli nie mamy ochoty i możliwości pogratulowania sobie tego, co jest najważniejsze, to nie będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie takich rzeczy. Oczywiście jeśli tylko będziemy mogli sobie pozwolić na swobodne korzystanie z tego, co jest najlepsze w takich sytuacjach, to nie powinniśmy w ogóle narzekać, ponieważ bardzo ważne jest nie tylko to by stworzyć dla siebie takie rzeczy, które będą nam dodawały poczucia własnej wartości, ale także takich, które będą mogły nam pozwalać na zmianę naszego sposobu myślenia. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na dodanie do naszej kolekcji kilku przedmiotów, które nie będą nam pozwalały na okazanie się wartymi zakupu, to będziemy najwyżej żałować.

Niejednokrotnie można się spotkać z tym określeniem, ale wielu ludzi nie ma pojęcia o co w nim chodzi. Prestiżowe mogą być ubrania czy na przykład nagroda. Może to być prezent czy samochód, stanowisko pracy lub nawet biżuteria.

Aby pozwolić sobie na określanie rzeczy takimi nazwami, powinniśmy przynajmniej po części znaleźć wyjaśnienie tego pojęcia, byśmy mogli swobodnie radzić sobie nie tylko z jego używaniem, ale także z tym co mówią na ten temat ludzie. Zazwyczaj będziemy mogli usłyszeć, że jest to taki rodzaj rzeczy na które należy sobie zapracować czy zasłużyć, ale nie powinniśmy zapominać, że nie tylko tak jest.

Bardzo często może się okazać, że jest to po prostu rzecz, która na przykład jest bardzo droga i nie każdego na nią stać. Jeśli będziemy mogli powiedzieć, czy jesteśmy w stanie określić która rzecz jest prestiżowa, to nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem takiej na przykład w sklepie. W takim wypadku jeśli tylko rozpoznamy ten rodzaj rzeczy, to nie będziemy musieli sobie radzić z tym jeszcze raz i będziemy mogli od razu cieszyć się nowymi nabytkami, które pozwolą nam na uczynienie siebie prestiżowymi. Jeśli nie będziemy mieli ochoty na kupowanie takich rzeczy, a mimo tego chcemy być prestiżowi, to powinniśmy poszukać ich okazyjnie na giełdach takich przedmiotów. Jeśli nie będziemy mogli mimo tego dostosować się do rozpoznawania takich rzeczy, to nie powinniśmy liczyć na znalezienie się wśród ludzi znających to co jest prestiżowe. Nie jest oczywiście konieczne zostawanie znawcą, ale powinniśmy mimo wszystko wiedzieć dokładnie jak należy się zachowywać, by móc spokojnie powiedzieć – jestem prestiżowy. Jednak mimo wszystko jest to bardzo przyjemne uczucie i nie powinniśmy się obawiać tego, że nie będziemy mogli sobie na spokojnie poradzić z tym, co jest dla nas najważniejsze. Jeśli będziemy wiedzieli co kupować, to nie powinno być problemów ze znalezieniem tego co jest prestiżowe i co będzie w stanie nas podnieść nieco na duchu jeśli czujemy się już źle. Jest bardzo ważne, aby móc sobie poradzić ze znalezieniem miejsca, gdzie będziemy mogli się zaopatrywać w takie rzeczy.

Trend mody w samochodach nadchodzi już z Bollywood, a jest to projekt nowego spojrzenia w kierunku samochodu. Ludzie mają tendencję do naśladowania stylu, ubrania, a nawet samochodów z jakich korzystają na świecie znane osobistości, gwiazdy i gwiazdki w Bollywood. Indyjskie gwiazdy wiadomo, że są prawdziwym uosobieniem luksusu, posiadające flotę luksusowych samochodów . Liczoną w wysokich liczbach i prawie ze wszystkich istniejących markach samochodów luksusowych na światowym rynku przemysłu samochodowego Poznajmy, niektóre z bardzo popularnych gwiazd indyjskich i ich ulubione samochody. Dyskusja na temat popularnego projektu indyjskiego samochodu, Dilip Chhabria. Jest on czułym właścicielem Aston Martin DB7 Vantage, kompletny pakiet delikatny agresji, płynnych liniach, a Brytyjczycy elegancji. Tego wielkiego projektanta ma również swój wspaniałe wrażenia z jazdy w innych samochodów premium wykonawczych jak Mercedes-Benz Klasy C, Mercedes-Benz SLK i BMW 5 Series. What he loved and rejoiced the most is his old Tata Sierra. Co kochał i cieszył się najbardziej, to jego stary Tata Sierra. To najbardziej popularny indyjski aktor, Sanjay Dutt, gwiazda z gwiazdą wśród samochodów w swoim garażu. , które posiada i jest z nich dumny, zwłaszcza ze swoich czarny Mercedesów, używa ich do codziennych dojazdów do pracy. Również ma czarnego Lexusa, używa go do poruszania się poza Bombajem i a na końcu czarne BMW. Czarny wydaje się być jego ulubionym kolorem w samochodach, wpływa to na popyt czarnych samochodów pośród wszystkich jego fanów i sympatyków.
Mówiąc o Big B indyjskiego przemysłu filmowego, Amitabh Bachchan, jego garaż zapleniają luksusowe samochody. Są nimi Rolls Royce Phantom, BMW, Lexus, i Bentley Continental Flying Spur.

Bentley to samochód darowany przez Amitabh synowi Abhisekh Bachchan w jego 31 urodziny.Jeśli chodzi o podjęcie decyzji o zakupie samochodu luksusowego, gwiazdy zawsze wolą Mercedes-Benz i Lexusa. Te dwie popularne marki cieszą się niesłabnącym wzięciem pośród celebrytów i gwiazd w Indiach.

Jeśli chodzi o wyjazd na narty, Szwajcaria jest to miejsce, które ma reputację jako plac zabaw dla dzieci z bogatych i sławnych domów. Czy to jest zasługa wspaniałych dzieł filmowych sławiących przepiekne kurorty w Alpach w scenach filmowych (Heidi, On Her Majesty’s Secret Service), jej klientów (Beckhams jako jeden z ostatnich przykładów), jego wspaniałe, majestatyczne krajobrazy lub jej prestiż (St. Moritz gościł Wyjazdy narciarskie od 1864) , trudno powiedzieć.

Niezależnie od powodu wizyty i popularności dzieci bogatych i sławnych, Alpy Szwajcarskie są miejscem z wyboru dla koneserów narciarstwa. W wyniku tego, nie jest łatwo zarezerwować domek na narciarski wypad, jak również często nie są dostępne w kurorcie. Dla tych, którzy nigdy nie doświadczyli luksusowego urlopu narciarskiego, chatki narciarskie luksusowe zazwyczaj posiadają  prywatnego kucharza, pełny zakres technologicznych i wyposażenie (iPody, telewizory HD) i relaksacyjny (sauny, jacuzzi) i oczywiście kierowca. Mogą być dostępne dla dzieci, eskorta, jak również szkółka narciarska na wakacje rodzinne i wiele innych rzeczy w zależności od wymagań gwiazd. Potraktujcie to jak pobyt w 5-gwiazdkowy hotelu, gdzie ma się zezwolenie na rajd do lodowca.

St Moritz jest jednym z głównych ośrodków narciarskich w Szwajcarii, nie tylko dlatego że otwarty jest od 1864 roku, ale również dlatego że był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1928 i 1948 z góry Zermatt oferuje najbardziej spektakularne widoki, a dodatkowo będąc na tej górze siedzi się w cieniu imponującej wielkości Matterhorn.
W pobliżu drugiego kurortu, Saas Fee znajdziemy 13 szczytów osiągając 4000 metrów nad poziomem morza dla niektórych są to niezapomniane wrażenie i widoki. Właściwie chyba dla każdego. W rodzaju otoczenie, że tylko Alpach Szwajcarskich może zaoferować, z długą i wspaniałej historii i świadczenia dla bogatych i sławnych, w zależności od sezonu na razie kończy się sezon letni ale kto chce się włączyć do grup narciarskich na urlop zimowy już powinien zapisywać się do kolejki.

Pojęcie to zostało prawdopodobnie wprowadzone przez ludzi posiadających wielkie majątki, a co za tym idzie mających pieniądze na takie rzeczy, które dla zwykłych ludzi niemal są nieosiągalne. Jeśli będziemy mogli zastanowić się dokładnie jakie rzeczy należą do tej kategorii, to nie będziemy mieli wątpliwości co do tego, że nas na nie w większości nie stać.

Takie rzeczy należą zazwyczaj do ludzi, którzy pozwalają sobie na wydawanie pieniędzy bez konieczności przejmowania się czy będą jutro też je mieli. Oni to po prostu wiedzą i nie mają zamiaru się tym przejmować. Bardzo ważne jest takie zachowanie, jeśli chodzi o rzeczy tak bardzo drogie. Bowiem jest niezaprzeczalnym faktem, że rzeczy ekskluzywne muszą być drogie, choćby dlatego, że nie może ich mieć każdy, ponieważ wtedy nie byłyby już takimi jakimi są. Aby jednak móc sobie pozwolić na takie rzeczy, powinniśmy dysponować wielkim majątkiem, który pozwoli nam na kupowanie ich niezależnej od ceny. Jeśli będziemy mogli zakupić dowolną rzecz, to będziemy chcieli zapewne jak najszybciej ją mieć, a nie jest to dobre dla naszego samopoczucia, kiedy musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Bardzo ważne jest tutaj, to jaki majątek posiadamy, ponieważ jego wysokość bezpośrednio wpływa na możliwość szybkiego zdobywania takich przedmiotów. Jeśli mamy już kolekcję, która niejednego człowieka powaliłaby na kolana, to pewnie będziemy wkrótce myśleli o zakupieniu kolejnych rzeczy, które podwyższą nasze poczucie ekskluzywności. Nie należy jednak przesadzać z tymi przedmiotami, ponieważ jeśli będzie ich w naszym otoczeniu zbyt wiele to nie będziemy mogli sobie pozwolić na pokazanie wszystkich, a to będzie najgorsze, co może się nam przytrafić.

Jeśli będziemy mieli możliwości co do pokazania jak powinno wyglądać nasze mieszkanie wypełnione takimi przedmiotami, to szybko zaczniemy naszą wizję realizować, co jednocześnie pozwoli na dodawanie nowych przedmiotów do kolekcji. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale nie powinniśmy także pozwalać sobie na zbyt szybkie rezygnowanie z naszych marzeń.

Opis: Czym są rzeczy ekskluzywne i kto je posiada.

Tagi: przedmioty, rzeczy, ekskluzywne, pieniądze, samopoczucie

Gazeta nie jest tworem, który można swobodnie zmieniać na taki jak chcemy. Jeśli będziemy już produkowali ją w jeden określony sposób, to powinniśmy pozostać przy tym, co jest najważniejsze dla uzyskania jak najbardziej wymiernych efektów. Jeśli nie będziemy mogli poświęcić temu wystarczającej ilości czasu, to szybko może się okazać, że będziemy mogli sobie pozwolić na zamknięcie takiej gazety. Nie powinniśmy zmieniać zbyt drastycznie już sprawdzonego produktu, a jednocześnie będziemy mogli go jeszcze bardziej ulepszać. Kiedy redakcja zaczyna pracę nad kolejnym numerem, to wszyscy dziennikarze wysyłani są w podróże służbowe, podczas których powinni jak najszybciej poszukać tematów nadających się do opisania w codziennej gazecie. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego dziennikarzem nie może zostać człowiek, który nie ma świetnej orientacji w tym co dzieje się w jego otoczeniu.

Jeśli człowiek, który będzie zajmował się określonym tematem, to nie będzie miał problemów ze stworzeniem wokół niego ciekawej historii, która będzie bardzo podobała się czytelnikom. Jest to właściwie najważniejsze i jeśli będziemy tylko przestrzegali takich sytuacji, to nie powinno się okazać, że ludzie nie widzą naszych starań. Dziennikarz powinien niemal zjednoczyć się z tematem i przez to powinniśmy poradzić sobie ze spokojem ze zrozumieniem tego co jest najważniejsze. Aby jednak temat nie wydał się nudny, powinien być napisany ciekawie oraz z komentarzami piszącego co pozwoli czytelnikowi zapoznać się z tym, co jest ważne jeśli zamierzamy pozwolić mu na lekkie domysły. Aby jednak dokładnie pozwolić sobie na pokazanie tego co jest bardzo ważne, to należy jak najszybciej znaleźć temat, który jest bardzo ciekawy z punktu widzenia czytelnika, który będzie mógł sobie z zaciekawieniem go przeczytać.

Aby teksty jakie pisane są do gazety były bardzo ciekawe, powinniśmy postarać się o znalezienie takich ludzi, którzy powinni umieć pisać poprawnie, ale co najważniejsze ciekawie, tak, by temat nie wydawał się nudny. Dziennikarze zazwyczaj wiedzą dokładnie jak powinno się pozwolić sobie na pisanie.

Jak wspominałem w poprzednich artykułach wyznacznikiem prestiżu często jest auto. W tym artykule zajmiemy się rozważaniami jakie auta cenimy najbardziej no i za co.

Przeprowadzone badania opinii publicznej mówią że największym zaufaniem cieszą się samochody wyprodukowane u naszych zachodnich sąsiadów. Najczęściej chodzi o marki luksusowe, no a już zupełnym liderem jest Mercedes. Mercedesa za najlepszą markę samochodową uznało 51% respondentów.  Na kolejnych miejscach znalazły się aut marek BMW, Jaguar, Audi i Porsche, Chrysler, Lexus i Saab. Do aut, którymi nie wstyd jeździć zaliczyć należy także Opla, Nissana, Mitsubishi, Hondę i Toyotę.

Głownym argumentem, który sprawił że marki te znalazły się wysoko jest to że sąpotocznie uważane za mało awaryjne i bezpieczne. Oczywiście oprócz grupy aut uważanych za dobre są i takie, które uznaje się za gorsze i klasy średniej. Do tego grona zlaiczymy samochody takich marek jak Fiaty, Daewoo, Kia, Skoda, Hyundai i Ford. Nie jest to tak że są to złe aut, bo oczywiście i tutaj znajdziemy samochody dobre. To są rozważania dotyczące tylko postrzegania marki i prestiżu. No i samochody, które znajdują się w drugiej wymienionej grupie przegrywają tą klasyfikację zdecydowanie z autami z grupy pierwszej. Dlatego jeżeli zależy nam na tym żeby nasze auto było postrzegane jako samochód luksusowy, markowy i prestiżowy to powinniśmy się zastanowić nad zakupem samochodów z pierwszej grupy. Prestiż jest również różnie postrzegany na różnych kontynentach.

Dla Europejczyka ważny będzie samochód i za wszelką cenę będzie dążył do posiadania takiego auta żeby mu to gwarantowało. Amerykanie kupują samochody żeby były jak najbardziej praktyczne, jednak w przypadku różnic w cenie benzyny i zarobków, generalnie dla mieszkańca USA spalanie nie ma znaczenia. Stąd też tam trudno zauważyć samochody małolitrażowe z oszczędnymi silnikami, jakie są bardzo popularne wśród Europejczyków.

Badanie psychologiczne udowadniają, że bardzo wiele osób prestiż w społeczeństwie uważa za najważniejszą rzecz. Doprowadzenie do takiej sytuacji żeby sąsiad nam czegoś zazdrościł, lub żeby kolegą można się było czymś pochwalić.

Tutaj idealnie pasuje reklama jednej ze znanych firm produkujących telewizory, nie wiem czy pamiętacie. Jest tak scenka że facet wynosi opakowanie po telewizorze i wystawia na śmietniku, podchodzi jego sąsiad zabiera karton i ustawia na swoim śmietniku. Często to właśnie tak wygląda w codziennym życiu. Właśnie na takich zachowaniach bazują najczęściej producenci, miej więcej i droższe rzeczy od innych a będziesz lepszy. Zresztą łatwo to zauważyć po samochodzie, jakim jeździmy, zupełnie inaczej czujemy się prowadząc auto nowe i drogie niż jadąc starym rozsypującym się gruchotem. Tą zależność spokojnie możemy odnieść do każdej dziedziny życia. Kolejnym wyznacznikiem prestiżu i bogactw jest dom lub apartament z penthousem w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy miasta.

Oczywiście im dom jest większy i posiadłość bardziej okazała tym lepiej dla naszego ego. Jednak domu nie możemy ze sobą zabrać a samochód jak najbardziej. Dlatego dobre auto jest tym co najczęściej zwraca uwagę. Zazwyczaj również za dobrą marką idzie dobra lub bardzo dobra jakość wykonania. Samochody takie zazwyczaj są bardziej bezpieczne jak i bez awaryjne. Bycie właścicielem auta luksusowego niesie za sobą pewne konsekwencje. Podstawowa i spędzająca sen z powiek właścicieli jest możliwość kradzieży cacka wartego kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście takie samochody są ubezpieczone, jednak zawsze niesie to ze sobą pewne ryzyko. Drogie auto ma również taką wadę że zwraca swoją uwagę wszelkiej maści gangsterów, którzy mogą taką osobę śledzić i próbować wykorzystać nasz majątek w niecnych celach, okraść dom lub ukraść samochód. No i prestiż kosztuje, utrzymanie takiego auto ta zazwyczaj kolosalne pieniądze dla zwykłego zjadacza chleba. Samo ubezpieczenia AC może swoją składką powalić zwykłych ludzi na ziemię.

Rzeczy ekskluzywne są nie tylko bardzo potrzebne ludziom bogatym, po to by mieć na co wydawać pieniądze, ale także po to by pokazać zwykłym jacy oni są dobrzy w tym co robią i ile dzięki temu mają pieniędzy. Bardzo ważne jest znalezienie takich rzeczy, które będziemy mogli najlepiej mieć tylko my i nikt nie powie nam co powinniśmy z nimi robić. Można to osiągać, albo poprzez kupowanie rzeczy występujących pojedynczo, albo robionych  na zamówienie. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie to nie powinniśmy się dziwić jeśli ceny będą dla nas znacznie wyższe, właśnie przez to, że nie mamy możliwości pokazania innym jak bardzo nam zależy na stworzeniu takich warunków do posiadania wyjątkowych rzeczy, że nie będziemy mogli już kupować czy posiadać normalnych przedmiotów. Jeśli będziemy mogli na zamówienie robić wszystko to niebawem sami będziemy czymś ekskluzywnym. Kiedy okaże się, że robienie wszystkiego na zamówienie nie jest możliwe, to będziemy musieli sami zbudować mini zakłady produkcyjne, które będziemy mogli kontrolować i które będą produkowały tylko dla jednego klienta, czyli dla nas. Trudno będzie się jednak oprzeć możliwości sprzedawania takich rzadkich, lub robionych na zamówienie przedmiotów, które będą pozwalały nam na znalezienie się  w elicie. Jeśli natomiast zdecydujemy się na ich sprzedawanie, to nie powinniśmy zapominać, że jest to dla nas jedyna okazja, by jeszcze pozostać ekskluzywnymi. Bardzo ważne jest zaprzestanie używania naszych rzeczy, ponieważ wtedy, jeśli zostaną one sprzedane  przez nas, nie będą już więcej nigdy ekskluzywne.

Nie zawsze ekskluzywne musi oznaczać drogie, ale zazwyczaj idzie to w parze. Jeśli będziemy mogli poszukać takich rzeczy, które będą nam pozwalały na tworzenie swojej małej kolekcji, to nie będziemy musieli sobie radzić z tym, co jest najważniejsze dla nas i dla naszego samopoczucia. Jeśli nie będziemy mogli sobie na spokojnie poradzić z naszym zainteresowaniem rzeczami ekskluzywnymi, to nie będziemy mieli możliwości innych niż tylko otaczanie się nimi.