Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. nietypowa mobilna kawiarnia | ranking kredytowy luty 2018 | meblekuchenne.zlublina.plProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Jakie przedmioty możemy zaliczyć do ekskluzywnych

Rzeczy ekskluzywne są nie tylko bardzo potrzebne ludziom bogatym, po to by mieć na co wydawać pieniądze, ale także po to by pokazać zwykłym jacy oni są dobrzy w tym co robią i ile dzięki temu mają pieniędzy. Bardzo ważne jest znalezienie takich rzeczy, które będziemy mogli najlepiej mieć tylko my i nikt nie powie nam co powinniśmy z nimi robić. Można to osiągać, albo poprzez kupowanie rzeczy występujących pojedynczo, albo robionych  na zamówienie. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie to nie powinniśmy się dziwić jeśli ceny będą dla nas znacznie wyższe, właśnie przez to, że nie mamy możliwości pokazania innym jak bardzo nam zależy na stworzeniu takich warunków do posiadania wyjątkowych rzeczy, że nie będziemy mogli już kupować czy posiadać normalnych przedmiotów. Jeśli będziemy mogli na zamówienie robić wszystko to niebawem sami będziemy czymś ekskluzywnym. Kiedy okaże się, że robienie wszystkiego na zamówienie nie jest możliwe, to będziemy musieli sami zbudować mini zakłady produkcyjne, które będziemy mogli kontrolować i które będą produkowały tylko dla jednego klienta, czyli dla nas. Trudno będzie się jednak oprzeć możliwości sprzedawania takich rzadkich, lub robionych na zamówienie przedmiotów, które będą pozwalały nam na znalezienie się  w elicie. Jeśli natomiast zdecydujemy się na ich sprzedawanie, to nie powinniśmy zapominać, że jest to dla nas jedyna okazja, by jeszcze pozostać ekskluzywnymi. Bardzo ważne jest zaprzestanie używania naszych rzeczy, ponieważ wtedy, jeśli zostaną one sprzedane  przez nas, nie będą już więcej nigdy ekskluzywne.

Nie zawsze ekskluzywne musi oznaczać drogie, ale zazwyczaj idzie to w parze. Jeśli będziemy mogli poszukać takich rzeczy, które będą nam pozwalały na tworzenie swojej małej kolekcji, to nie będziemy musieli sobie radzić z tym, co jest najważniejsze dla nas i dla naszego samopoczucia. Jeśli nie będziemy mogli sobie na spokojnie poradzić z naszym zainteresowaniem rzeczami ekskluzywnymi, to nie będziemy mieli możliwości innych niż tylko otaczanie się nimi.