Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. Doradztwo podatkowe Jak wybrać najlepsze Biuro Podatkowe?Prowokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Jak działa redakcja

Gazeta nie jest tworem, który można swobodnie zmieniać na taki jak chcemy. Jeśli będziemy już produkowali ją w jeden określony sposób, to powinniśmy pozostać przy tym, co jest najważniejsze dla uzyskania jak najbardziej wymiernych efektów. Jeśli nie będziemy mogli poświęcić temu wystarczającej ilości czasu, to szybko może się okazać, że będziemy mogli sobie pozwolić na zamknięcie takiej gazety. Nie powinniśmy zmieniać zbyt drastycznie już sprawdzonego produktu, a jednocześnie będziemy mogli go jeszcze bardziej ulepszać. Kiedy redakcja zaczyna pracę nad kolejnym numerem, to wszyscy dziennikarze wysyłani są w podróże służbowe, podczas których powinni jak najszybciej poszukać tematów nadających się do opisania w codziennej gazecie. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego dziennikarzem nie może zostać człowiek, który nie ma świetnej orientacji w tym co dzieje się w jego otoczeniu.

Jeśli człowiek, który będzie zajmował się określonym tematem, to nie będzie miał problemów ze stworzeniem wokół niego ciekawej historii, która będzie bardzo podobała się czytelnikom. Jest to właściwie najważniejsze i jeśli będziemy tylko przestrzegali takich sytuacji, to nie powinno się okazać, że ludzie nie widzą naszych starań. Dziennikarz powinien niemal zjednoczyć się z tematem i przez to powinniśmy poradzić sobie ze spokojem ze zrozumieniem tego co jest najważniejsze. Aby jednak temat nie wydał się nudny, powinien być napisany ciekawie oraz z komentarzami piszącego co pozwoli czytelnikowi zapoznać się z tym, co jest ważne jeśli zamierzamy pozwolić mu na lekkie domysły. Aby jednak dokładnie pozwolić sobie na pokazanie tego co jest bardzo ważne, to należy jak najszybciej znaleźć temat, który jest bardzo ciekawy z punktu widzenia czytelnika, który będzie mógł sobie z zaciekawieniem go przeczytać.

Aby teksty jakie pisane są do gazety były bardzo ciekawe, powinniśmy postarać się o znalezienie takich ludzi, którzy powinni umieć pisać poprawnie, ale co najważniejsze ciekawie, tak, by temat nie wydawał się nudny. Dziennikarze zazwyczaj wiedzą dokładnie jak powinno się pozwolić sobie na pisanie.