Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. Zarządzanie zmianą szkolenieProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Gdzie kupować rzeczy ekskluzywne

Jeśli nie mamy możliwości zakupienia naszych wymarzonych rzeczy ekskluzywnych przez internet to będziemy mieli z tym nieco problemów, ponieważ nie jest zadaniem łatwym znalezienie takich przedmiotów w miejscach zwykłych, nie w internecie.

Jeśli nie będziemy wiedzieli co zrobić, by móc jak najszybciej znaleźć wybrane przedmioty, to powinniśmy mimo wszystko poszukać informacji w internecie, co pozwoli nam na dokładne zbadanie możliwego miejsca pobytu takich przedmiotów. Niezależnie od tego co jest przedmiotem naszych poszukiwań, możemy sobie pozwolić na dodanie do naszych zasobów takich przedmiotów, które będą nam pozwalały na znalezienie się w miejscu, które jest tak zwanym miejscem, gdzie bogacze wymieniają się przedmiotami rzadkimi i bardzo drogimi, choć nie jest to reguła. Aby jednak pozwolić sobie na znalezienie się w miejscu takim jak to wspomniane przed chwilą, powinniśmy już posiadać jakieś przedmioty, które można swobodnie wymienić na inne, dla nas osobiście pozwalające na dokonanie wymiany i uznawane przez nas i innych za ekskluzywne. Nie jest jasno określone jakie przedmioty można wymieniać, a jakie nie.

Jest to bardzo ważne, ponieważ to od obecnych na giełdzie osób zależy czy możemy coś wymienić czy nie. Jeśli będziemy mieli problemy z wymianą któregoś z naszych przedmiotów, to nie powinniśmy się poddawać, ponieważ mamy zazwyczaj jeszcze szansę na innych giełdach. Co innego jeśli nasz przedmiot zostanie zakazany i nie będziemy mogli go zabierać na inne giełdy. W takim wypadku nie będziemy mogli sobie pozwalać na znajdowanie dla siebie nie tylko nowych miejsc zbytu, ale także będziemy nasz przedmiot musieli zatrzymać dla siebie, nawet jeśli nie będziemy go chcieli. Nikt bowiem nie weźmie zakazanego przedmiotu do ręki, co jednocześnie oznacza konieczność znajdowania się bardzo często w sytuacjach kryzysowych, co jednocześnie będzie na nas i nasze hobby bardzo źle wpływało. Bardzo ważne jest dobranie naszych rzeczy do tego jak już nasze mieszkanie wygląda, ponieważ nie jest dobrym pomysłem mieszanie stylów.