Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. lokata bankowaProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Czym jest czasopismo

Jeśli interesujemy się jakimś tematem, na przykład wędkarstwem, to zapewne bez problemu znajdziemy dla siebie czasopismo o  nim traktujące. Jest to gazeta, ale wydawana co określony czas. Zawsze niemal bardzo kolorowa oraz zawierająca wiele artykułów o danej rzeczy.

Jeśli chodzi o to kto wydaje czasopisma, to jest to zazwyczaj jakieś konkretne wydawnictwo, które wydaje kilka tytułów, lub na przykład mniejsza firma, pozwalająca sobie na wydawanie własnego, autorskiego czasopisma. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie własnej marki, to musimy wiedzieć, że wydawanie czasopisma nie wiąże się tylko z tym, że należy zainwestować sporo pieniędzy, ale także mamy możliwość zarobienia na tym. Jest to bardzo ciekawy pomysł, ponieważ jeśli mamy jakiś temat, który lubimy, lub który może być dla nas bardzo ciekawy, to nie powinniśmy się wahać i jak najszybciej należy przyjąć jakąś konkretną strategię i rozpocząć przygotowanie do startu.

Bardzo ważne w takim wypadku jest dopasowanie tematyki ze sobą, ponieważ nie musi być tak, że całe czasopismo jest o jednej rzeczy. Musi ono po prostu tworzyć całość, którą dobrze się czyta, powinno być kolorowe, zawierać wiele zdjęć, a ponadto należy jak najbardziej znaleźć temat. Kiedy mamy już te wszystkie rzeczy, to powinniśmy poszukać pracowników, którzy będą dla nas tworzyć teksty. Jak wiadomo tekst jest podstawą w takim czasopiśmie i bez niego nie mamy co liczyć na sukces. Nie jest to potrzeba na zwykły tekst. Powinien on znacznie wyróżniać się spośród wszystkich innych czasopism traktujących o tym samym. Jeśli będziemy mieli możliwość poznania działania całej branży, to bardzo szybko przekonamy się, że jest to nie tylko wielka konkurencja, ale także nie do końca uczciwe działania. Jeśli będziemy mogli powiedzieć, że nie mamy ochoty na zrobienie dla siebie czegoś takiego, to nie powinniśmy zaczynać przygody z czasopismem, ponieważ jest to bardzo trudne zadanie i nie każdy jest w stanie mu podołać. Jeśli będziemy mogli wyszukać dla siebie także wiele rzeczy, które będą od tego lepsze, to nie powinniśmy już więcej wymyślać.