Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. skuteczna windykacja należności | chwilówki bez bik i krd i erifProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Co zrobić aby stać się prestiżowym

Jest to chyba najważniejsze pytanie jeśli tylko mamy ochotę dowiedzieć się jak powinno to działać. Ale nie należy także pozwalać sobie na tworzenie takich obrazów siebie, w których nie czujemy się  dobrze. Jeśli będziemy mogli zacząć zmianę w osobę pełną prestiżu oraz ekskluzywności, to powinniśmy przede wszystkim chcieć zmieniać swoje nawyki oraz przyzwyczajenia, ponieważ jest to zdecydowanie podstawą do dalszej metamorfozy.

Teoretycznie nie powinniśmy tego robić z innych powodów niż nasza osobista chęć, ale bardzo często jest tak, że ludzie muszą dostosować się do towarzystwa w jakim się obracają, ponieważ w przeciwnym wypadku będą odstawali i nie będą mogli dalej wniknąć w to towarzystwo. Bardo często jest to potrzebne, ponieważ mamy możliwości pokazania ludziom, z którymi pracujemy, że osiągamy w pracy sukcesy, a to zazwyczaj pociąga za sobą wiele różnych plusów jak choćby możliwość poznania kogoś wpływowego. W wielu rodzajach pracy jest to ważne i jeśli tylko będziemy chcieli sobie dobrze poradzić, to konieczne będzie zorganizowanie sobie pewnych nawyków pozostawania prestiżowym.

Nie jest to oczywiście wymagane, ale nie powinniśmy liczyć na sukcesy jeśli będziemy się izolowali. Tym bardziej, że prestiż wiąże się bardzo często z pieniędzmi, które jednak zobowiązują do innego zachowania i chociażby ubierania się. Jest to tylko jeden z aspektów bycia prestiżowym, a jednak wielu ludzi właśnie od tego zaczyna. Następnie zazwyczaj kupujemy dobre auto, co już jest wyznacznikiem bardziej wiarygodnym i dlatego znacznie może nam pomóc dostać się do odpowiednich kręgów. Jeśli dodatkowo będziemy mogli sobie poradzić ze zrobieniem dla siebie kilku rzeczy, które pomogą nam podołać wyzwaniom jakie nas czekają, to powinniśmy na spokojnie poradzić sobie z tym, co jest określane mianem odnoszenia sukcesu. Nie zawsze jednak prestiż musi wiązać się z jakimś otoczeniem. Jeśli ludzie mają pieniądze z innych źródeł i mimo tego nie obracają się w pewnym towarzystwie, to nie powinno być problemu z tym, żeby zachowywać się normalnie, jednocześnie będąc wyznacznikiem prestiżu.