Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. armatura łazienkowa PorcelanosaProwokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Archive for Czerwiec, 2010

Jeśli nie mamy możliwości zakupienia naszych wymarzonych rzeczy ekskluzywnych przez internet to będziemy mieli z tym nieco problemów, ponieważ nie jest zadaniem łatwym znalezienie takich przedmiotów w miejscach zwykłych, nie w internecie.

Jeśli nie będziemy wiedzieli co zrobić, by móc jak najszybciej znaleźć wybrane przedmioty, to powinniśmy mimo wszystko poszukać informacji w internecie, co pozwoli nam na dokładne zbadanie możliwego miejsca pobytu takich przedmiotów. Niezależnie od tego co jest przedmiotem naszych poszukiwań, możemy sobie pozwolić na dodanie do naszych zasobów takich przedmiotów, które będą nam pozwalały na znalezienie się w miejscu, które jest tak zwanym miejscem, gdzie bogacze wymieniają się przedmiotami rzadkimi i bardzo drogimi, choć nie jest to reguła. Aby jednak pozwolić sobie na znalezienie się w miejscu takim jak to wspomniane przed chwilą, powinniśmy już posiadać jakieś przedmioty, które można swobodnie wymienić na inne, dla nas osobiście pozwalające na dokonanie wymiany i uznawane przez nas i innych za ekskluzywne. Nie jest jasno określone jakie przedmioty można wymieniać, a jakie nie.

Jest to bardzo ważne, ponieważ to od obecnych na giełdzie osób zależy czy możemy coś wymienić czy nie. Jeśli będziemy mieli problemy z wymianą któregoś z naszych przedmiotów, to nie powinniśmy się poddawać, ponieważ mamy zazwyczaj jeszcze szansę na innych giełdach. Co innego jeśli nasz przedmiot zostanie zakazany i nie będziemy mogli go zabierać na inne giełdy. W takim wypadku nie będziemy mogli sobie pozwalać na znajdowanie dla siebie nie tylko nowych miejsc zbytu, ale także będziemy nasz przedmiot musieli zatrzymać dla siebie, nawet jeśli nie będziemy go chcieli. Nikt bowiem nie weźmie zakazanego przedmiotu do ręki, co jednocześnie oznacza konieczność znajdowania się bardzo często w sytuacjach kryzysowych, co jednocześnie będzie na nas i nasze hobby bardzo źle wpływało. Bardzo ważne jest dobranie naszych rzeczy do tego jak już nasze mieszkanie wygląda, ponieważ nie jest dobrym pomysłem mieszanie stylów.

Marzeniem większość ludzi jest to żeby jego prestiż był jak największy. Każdy człowiek dąży do podniesienia swojego statusu materialnego i dzięki temu chce podnosić własny prestiż. Status materialny najłatwiej jest podnosić zarabiając coraz więcej, jednak nie każdy może być biznesmenem czy prezesem dużej firmy.

Dlatego większość ludzi obdarzonych chęcią posiadania drogich i luksusowych rzeczy poszukuje różnych dróg do osiągnięcia tego stanu. Drogi są różne, jedni tworzą od podstaw firmy, które zyskują na wartości a następnie je sprzedają za duże pieniądze lub na nich zarabiają. Inni do bogactwa postanawiają dojść drogą niezbyt legalną. Obie metody mają tą samą motywację, pokazanie światu że jest się lepszym, bogatszym, zaradniejszym. Dla wielu facetów wyznacznikiem prestiżu zdecydowanie jest samochód. To jakim samochodem jeździmy było ważne niemalże od zawsze. Niektórzy są nawet zwolennikami twierdzenia, że o statusie społecznym człowieka decyduje samochód jakim na co dzień jeździ.

To jakim samochodem jeździmy informuje społeczeństwo o naszym statusie materialnym. Czasami też o kondycji finansowej firmy, bo jeżeli auto jest drogie to i postrzeganie firmy lepsze. Nawet dochodzi do takich sytuacji, że upadająca firma wyprzedaje już cały majątek, ale szef zostawia sobie drogi samochód. Gdyby pozbył się tego ostatniego atrybutu, oznaczałoby to niechybnie, że już jest po nim i straciłby w oczach swoich kontrahentów wiarygodność. Wyobrażacie sobie prezesa firmy, który na spotkanie biznesowe przyjeżdża starym zdezelowanym Fordem? Tak macie racja, robienie z taką osobą interesów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, a w szczególności inwestowanie w taką firmę.

Według większości psychologów jak wspomnieliśmy na wstępie artykułu dla większości ludzi najważniejszy jest prestiż i odpowiednia pozycja społeczna. Wielu lubi żeby sąsiad z zazdrością spoglądał na jego nowy samochód, lub młodą kochankę.

Nie powinniśmy w tym przypadku pozwalać sobie na kompromisy, ponieważ rzeczy ekskluzywne powinniśmy wybierać tylko takie, które są najlepsze dla nas i naszych kieszeni. Nie chodzi już nawet o to, by były one najdroższe z dostępnych, ale aby ich jakość była naprawdę powalająca. Nie jest to może do końca dobre słowo, ale powinniśmy postarać się o znalezienie dla siebie rzeczy najlepszych i takich, które będą nam pozwalały na czucie się w nich najlepiej jak to tylko jest możliwe. Ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć wszystko na co mamy ochotę, to czasami będziemy musieli iść na lekkie kompromisy, ale i tak najlepiej będzie jeśli kupimy sobie takie rzeczy jak przedmioty czy ubrania tworzone specjalnie dla nas na zamówienie. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na takie luksusy, to nie powinniśmy narzekać na ich jakość, ponieważ robieniem takich rzeczy zajmują się tylko najlepsi w swoich dziedzinach. Ludzie robiący cokolwiek na zamówienie wiedzą dokładnie czego może oczekiwać klient i nie będą mieli problemu z dostosowaniem się do naszych wymagań. Jeśli będziemy starali się dodatkowo o wyszukiwanie tylko najlepszych z najlepszych to rzeczy ekskluzywne przez nich przygotowane będą dla nas najlepsze, a przecież o to właśnie chodzi. Nie powinniśmy także pozwalać sobie na jakiekolwiek inne ustępstwa typu zastosowanie innych materiałów czy technologii. Jeśli wymarzyliśmy sobie coś tak, to takim mamy to otrzymać. Nie jest jednocześnie ważne ile to będzie kosztowało i co będziemy musieli zrobić, by móc sobie spokojnie poradzić z uzyskaniem takich rzeczy. Aby jednak móc otrzymać takie przedmioty powinniśmy tylko móc poszukać dla siebie takich ludzi, którzy będą mogli nam pomagać w tworzeniu takich przedmiotów, co jednocześnie będzie nas bardzo wiele kosztowało. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zrozumieniem jak wyglądać powinno to co jest dla nas ważne, to uzyskamy dokładnie taki efekt o jaki nam chodzi. Aby nasze przedmioty były tylko i wyłącznie ekskluzywne, to nikt inny nie powinien takich mieć.

Jest to chyba najważniejsze pytanie jeśli tylko mamy ochotę dowiedzieć się jak powinno to działać. Ale nie należy także pozwalać sobie na tworzenie takich obrazów siebie, w których nie czujemy się  dobrze. Jeśli będziemy mogli zacząć zmianę w osobę pełną prestiżu oraz ekskluzywności, to powinniśmy przede wszystkim chcieć zmieniać swoje nawyki oraz przyzwyczajenia, ponieważ jest to zdecydowanie podstawą do dalszej metamorfozy.

Teoretycznie nie powinniśmy tego robić z innych powodów niż nasza osobista chęć, ale bardzo często jest tak, że ludzie muszą dostosować się do towarzystwa w jakim się obracają, ponieważ w przeciwnym wypadku będą odstawali i nie będą mogli dalej wniknąć w to towarzystwo. Bardo często jest to potrzebne, ponieważ mamy możliwości pokazania ludziom, z którymi pracujemy, że osiągamy w pracy sukcesy, a to zazwyczaj pociąga za sobą wiele różnych plusów jak choćby możliwość poznania kogoś wpływowego. W wielu rodzajach pracy jest to ważne i jeśli tylko będziemy chcieli sobie dobrze poradzić, to konieczne będzie zorganizowanie sobie pewnych nawyków pozostawania prestiżowym.

Nie jest to oczywiście wymagane, ale nie powinniśmy liczyć na sukcesy jeśli będziemy się izolowali. Tym bardziej, że prestiż wiąże się bardzo często z pieniędzmi, które jednak zobowiązują do innego zachowania i chociażby ubierania się. Jest to tylko jeden z aspektów bycia prestiżowym, a jednak wielu ludzi właśnie od tego zaczyna. Następnie zazwyczaj kupujemy dobre auto, co już jest wyznacznikiem bardziej wiarygodnym i dlatego znacznie może nam pomóc dostać się do odpowiednich kręgów. Jeśli dodatkowo będziemy mogli sobie poradzić ze zrobieniem dla siebie kilku rzeczy, które pomogą nam podołać wyzwaniom jakie nas czekają, to powinniśmy na spokojnie poradzić sobie z tym, co jest określane mianem odnoszenia sukcesu. Nie zawsze jednak prestiż musi wiązać się z jakimś otoczeniem. Jeśli ludzie mają pieniądze z innych źródeł i mimo tego nie obracają się w pewnym towarzystwie, to nie powinno być problemu z tym, żeby zachowywać się normalnie, jednocześnie będąc wyznacznikiem prestiżu.

Bardzo często zdarza się, że ludzie, którzy odnoszą sukces finansowy i na tym polu także towarzyski nie mogą sobie poradzić ze zrozumieniem tego jak funkcjonują tacy ludzie. W takim wypadku mamy do czynienia często z załamaniami, które zazwyczaj źle się kończą. Jeśli będziemy mogli sobie sami poradzić z takimi pieniędzmi, które jednocześnie będą nas zobowiązywały do znalezienia się w klasie ludzi prestiżowych, to będziemy mieli duże szczęście. Oczywiście najgorzej mają osoby, które do tej pory nie miały wielkich pieniędzy, ale jednocześnie udaje im się zdobyć tak zwane duże pieniądze. Jeśli nie uda im się jednak samodzielnie zwalczyć wszelkich problemów jakie można napotkać posiadając takie pieniądze, to będą musieli skorzystać z pomocy, na przykład psychologa, który jednocześnie pomoże im w ich problemie, a zarazem pomoże także zrozumieć wiele innych rzeczy. Bardzo ważne jest takie zaznaczenie sobie celów jakie mamy realizować, by nie błądzić jeśli już zaczniemy. A jest to bardzo ważne, ponieważ z takich właśnie błędów biorą się problemy z samym sobą.

Jeśli nie będziemy mogli sobie poradzić z tym, co jest ważne w przypadku zrozumienia jak działa prestiż i fortuna na zwykłego człowieka, to powinniśmy sięgnąć po literaturę psychologiczną, gdzie został szczegółowo opisany niemal każdy przypadek takiego załamania. Jeśli dokładnie zapoznamy się z zawartymi tam zawartymi to będziemy wiedzieli jak unikać takich sytuacji w przyszłości. Jest to właściwie najlepsze wyjście. Najtrudniejsze są przypadki, kiedy ludzie z dnia na dzień stają się tak bardzo bogaci i nie do końca wiedzą co z tymi pieniędzmi zrobić. Na pewno najlepszym wyjściem jest ich inwestowanie i jednoczesne przy tym pomnażanie, co daje nam zarówno zajęcie, jak i pozwala na stworzenie dla siebie jeszcze większej fortuny. Bardzo ważne jest odpowiednie zarządzanie takimi pieniędzmi, a to, że będziemy teraz kupowali tylko prestiżowe rzeczy jest naturalnym następstwem i nie należy się przed tym wzbraniać. Jeśli będziemy dbali o te pieniądze i nasz prestiż to zajdziemy daleko.