Biżuteria

Miano najszlachetniejszego metalu złoto zyskało w średniowieczu, w tym okresie oprócz insygniów władzy królowie musieli posiadać złoto, żeby nie byłą urażona ich królewska godność.Złote korony symbolizowały mądrość i światłość monarchy. W tym czasie ogromną wagę przywiązywano też do magii kamieni szlachetnych. Wierzono w ich nadnaturalną moc. W XVI i XVII wieku nastąpił rozwój złotnictwa. W tym okresie wprowadzono wzorniki, tj. książki zawierające ilustracje z najmodniejszymi wzorami biżuterii, dzięki którym w całej Europie wytwarzano biżuterię o podobnej stylistyce. Koniec XVII wieku to czas kiedy bardzo dużą popularność i uznanie zyskuje diament. Następny przełomowy moment w historii biżuterii to lata trzydzieste XIX wieku, kiedy to rozpoczyna się produkcję biżuterii rodzinnej, o znaczeniu nie tylko finansowym ale i głównie sentymentalnym. Dużą popularnością cieszyły się medaliony oraz pierścienie z dedykacją, będące symbolami przyjaźni i miłości. Na początku XX wieku popularna stała się platyna. Jest cenniejsza niż złoto, a jej srebrzysty kolor zachwyca wytwornością i elegancją.
W dzisiejszych czasach biżuteria jest bardzo zróżnicowana. Wiele gustów sprawia że zarówno delikatne wzory srebrne czy złote, dyskretne. Biżuteria XXI wieku stanowi idealne dopełnienie każdego stroju i stanowi najwspanialszą ozdobę. Tak jak i przed wiekami, jest oznaką statusu materialnego oraz, przede wszystkim, wyznacznikiem indywidualnego stylu. Zdecydowanie jednym z ulubionych i najbardziej popularnych metali szlachetnych jest złoto. Czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Złoto w czystej postaci jest dość miękkie dlatego stosuje się je jako stop z innymi metalami, które są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Często spotykamy się z próbą złota, nie każdy wie dokładnie co to jest. Próbka złota to informacja o tym ile złota znajduje się w stopie. W Polsce najpopularniejszą próbą jest próba 585, to informacja że w 1000 jednostek stopu 585 jednostek stanowi złoto. Jeżeli chcielibyśmy to przeliczyć na karaty to jest to odpowiednik 14 karatowego złota. Jak wiadomo istnieje prosta zależność - czym więcej karatów tym złoto lepsze, a co tym idzie bardziej wartościowe i poszukiwane przez kolekcjonerów oraz zamożnych ludzi świata. Prowokujacy gest Marcela Duschampa wpisuje się także w charakterystyczną tendencją sztuki XX wieku nazwaną przez teoretyków "estetyzacją życia codzienego". Polega ona na zacieraniu różnicy między sztuką a życiem. Z jednej strony przejawia się on w pomysłach, by kształtować swoje życie i wizerunek na podobieństwo dzieła sztuki. Z drugiej, odwrotnie, polega na włączaniu w obszar sztuki przedmiotów i tematów dnia codziennego, rzeczy niskich, należących do sfery kultury popularnej, stanowiących margines. Na jednum biegunie tego procewsu jest pomysł, by galerie pokazywały zwykłe, na drugim- coraz bardziej siadome estetyczne kształtowanie otoczenia wokół człowieka. Rzemiosło artystyczne tworzące w wiekach minionych bogato zdobione przedmioty codziennego użytku przeradza się w XX wieku w masową produkcję rzeczy ładnych.

Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Archive for Kwiecień, 2010

Trend mody w samochodach nadchodzi już z Bollywood, a jest to projekt nowego spojrzenia w kierunku samochodu. Ludzie mają tendencję do naśladowania stylu, ubrania, a nawet samochodów z jakich korzystają na świecie znane osobistości, gwiazdy i gwiazdki w Bollywood. Indyjskie gwiazdy wiadomo, że są prawdziwym uosobieniem luksusu, posiadające flotę luksusowych samochodów . Liczoną w wysokich liczbach i prawie ze wszystkich istniejących markach samochodów luksusowych na światowym rynku przemysłu samochodowego Poznajmy, niektóre z bardzo popularnych gwiazd indyjskich i ich ulubione samochody. Dyskusja na temat popularnego projektu indyjskiego samochodu, Dilip Chhabria. Jest on czułym właścicielem Aston Martin DB7 Vantage, kompletny pakiet delikatny agresji, płynnych liniach, a Brytyjczycy elegancji. Tego wielkiego projektanta ma również swój wspaniałe wrażenia z jazdy w innych samochodów premium wykonawczych jak Mercedes-Benz Klasy C, Mercedes-Benz SLK i BMW 5 Series. What he loved and rejoiced the most is his old Tata Sierra. Co kochał i cieszył się najbardziej, to jego stary Tata Sierra. To najbardziej popularny indyjski aktor, Sanjay Dutt, gwiazda z gwiazdą wśród samochodów w swoim garażu. , które posiada i jest z nich dumny, zwłaszcza ze swoich czarny Mercedesów, używa ich do codziennych dojazdów do pracy. Również ma czarnego Lexusa, używa go do poruszania się poza Bombajem i a na końcu czarne BMW. Czarny wydaje się być jego ulubionym kolorem w samochodach, wpływa to na popyt czarnych samochodów pośród wszystkich jego fanów i sympatyków.
Mówiąc o Big B indyjskiego przemysłu filmowego, Amitabh Bachchan, jego garaż zapleniają luksusowe samochody. Są nimi Rolls Royce Phantom, BMW, Lexus, i Bentley Continental Flying Spur.

Bentley to samochód darowany przez Amitabh synowi Abhisekh Bachchan w jego 31 urodziny.Jeśli chodzi o podjęcie decyzji o zakupie samochodu luksusowego, gwiazdy zawsze wolą Mercedes-Benz i Lexusa. Te dwie popularne marki cieszą się niesłabnącym wzięciem pośród celebrytów i gwiazd w Indiach.

Jeśli chodzi o wyjazd na narty, Szwajcaria jest to miejsce, które ma reputację jako plac zabaw dla dzieci z bogatych i sławnych domów. Czy to jest zasługa wspaniałych dzieł filmowych sławiących przepiekne kurorty w Alpach w scenach filmowych (Heidi, On Her Majesty’s Secret Service), jej klientów (Beckhams jako jeden z ostatnich przykładów), jego wspaniałe, majestatyczne krajobrazy lub jej prestiż (St. Moritz gościł Wyjazdy narciarskie od 1864) , trudno powiedzieć.

Niezależnie od powodu wizyty i popularności dzieci bogatych i sławnych, Alpy Szwajcarskie są miejscem z wyboru dla koneserów narciarstwa. W wyniku tego, nie jest łatwo zarezerwować domek na narciarski wypad, jak również często nie są dostępne w kurorcie. Dla tych, którzy nigdy nie doświadczyli luksusowego urlopu narciarskiego, chatki narciarskie luksusowe zazwyczaj posiadają  prywatnego kucharza, pełny zakres technologicznych i wyposażenie (iPody, telewizory HD) i relaksacyjny (sauny, jacuzzi) i oczywiście kierowca. Mogą być dostępne dla dzieci, eskorta, jak również szkółka narciarska na wakacje rodzinne i wiele innych rzeczy w zależności od wymagań gwiazd. Potraktujcie to jak pobyt w 5-gwiazdkowy hotelu, gdzie ma się zezwolenie na rajd do lodowca.

St Moritz jest jednym z głównych ośrodków narciarskich w Szwajcarii, nie tylko dlatego że otwarty jest od 1864 roku, ale również dlatego że był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1928 i 1948 z góry Zermatt oferuje najbardziej spektakularne widoki, a dodatkowo będąc na tej górze siedzi się w cieniu imponującej wielkości Matterhorn.
W pobliżu drugiego kurortu, Saas Fee znajdziemy 13 szczytów osiągając 4000 metrów nad poziomem morza dla niektórych są to niezapomniane wrażenie i widoki. Właściwie chyba dla każdego. W rodzaju otoczenie, że tylko Alpach Szwajcarskich może zaoferować, z długą i wspaniałej historii i świadczenia dla bogatych i sławnych, w zależności od sezonu na razie kończy się sezon letni ale kto chce się włączyć do grup narciarskich na urlop zimowy już powinien zapisywać się do kolejki.

Zapytaj znajomego co by kupił, gdyby miał większy rachunek bankowy i mógł stworzyć listę, która zawiera limitowaną edycję samochodu sportowego, podróż dookoła świata lub dom za miliony z prywatną plażą.
Listę ekskluzywnych i pożądanych towarów otwiera Gucci, jest to top listy miłośników luksusowej marki. To według badania przeprowadzonego w trybie online pod koniec zeszłego roku przez The Nielsen Company, firme zajmującą się badaniem rynku. Zwróciła się do 25.000 klientów w 48 krajach na świecie, które luksusowe marki by kupowali, gdyby pieniądze nie były żadnym problemem. Poza Gucci, Chanel większość respondentów wskazała, Calvin Klein, Louis Vuitton i Christian Dior.
„Gucciemu udało się stworzyć modne i bardzo komercyjne produkty”, mówi Michael Maćko, dyrektor mody w Saks Fifth Avenue. „Ten czerwony i zielony pasek to jednee z najbardziej znanych luksusowych marek, jakie kiedykolwiek stworzono, a ludzie chcą móc nosić chociaż jej część.”
Gucci powstało jako firma wyrobów skórzanych, Gucci jest najbardziej znany ze swojej torebki logo-ed. Kiedy firma otworzyła nowy sklep o wielkości 46.000 stóp kwadratowych to był to największy sklep grupy. Mają jednak jeszcze 233 sklepy na całym świecie.
Zamówienie na każdą kieszeń
Calvin Klein i Chanel są zależne jeden od drugiego. Chanel, słynie z „małej czarnej”, garnitur i tweed pikowana torebka, została założona przez Coco Chanel w 1909 roku i jest obecnie projektowane przez Karla Lagerfelda. Pozostaje wciąż modne
Calvin Klein podniósł globalną sprzedaż detaliczną do 4,5 miliarda dolarów w 2006 r. – to wzrost o 50% od Phillips Van Heusen nabyła firmę w 2003 roku. Udało się osiągnąc takie przychody dzięki trzem markom: Calvin Klein Collection (projektant odzieży i akcesoriów), ck Calvin Klein, (inne ubrania i akcesoria) oraz Calvin Klein (lepsza odzież i dodatki). Topowy wygląd na wiosnę to wąskie spodnie dla mężczyzn i wysoki stan oraz biały żakiet ze spódnicą dla kobiet. Generalnie jak widać, przeprowadzone badania wykazują niezbicie że ludzie pragną luksusowych marek.

Jest jeszcze wile takich przedmiotów, których istnienia się nawet nie spodziewamy, ale jednocześnie bardzo pragniemy je mieć. Są to właśnie przedmioty ekskluzywne, które nie pozwolą nam poczuć się podobnie do innych, a jednocześnie będziemy mogli sobie na spokojnie powiedzieć, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co jest najważniejsze dla nas samych.

Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie dla siebie takich przedmiotów, to i tak nie powinniśmy się tym załamywać, ponieważ bardzo ważne jest znalezienie dla siebie takich właśnie jak one. Nie powinniśmy sobie poradzić ze zrozumieniem jak działa to, co jest dla nas najważniejsze, ponieważ nie mamy możliwości pokazania sobie jak wygląda taki przedmiot jeśli nie wiemy nawet jak on wygląda. Ale jedno jest pewne, on gdzieś tam jest i może nam pomóc znaleźć najlepiej siebie i najlepiej abyśmy tylko my go mieli. Nie należy pozwalać sobie na znalezienie takich rzeczy, które nie pozwalają nam na poznanie nie tylko siebie, ale także takich rzeczy, które nie tylko nie pozwalają nam na pokazanie sobie jak wyglądają takie przedmioty, ale także powinniśmy postarać się o znalezienie dla siebie przedmiotów, które będą nam pozwalały na doznanie tego uczucia wyższości nad innymi. Bo przecież o to właśnie chodzi. O to, by dzięki takim przedmiotom móc poczuć się wyjątkowo i wiedzieć, ze to jest właśnie to.

Kiedy zaczniemy się zastanawiać nad powagą takiego stylu bycia, nie powinniśmy zapominać o tym, co jest najważniejsze jeśli nie mamy możliwości pokazania jak powinno wyglądać nasze życie. Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na pokazanie jak powinniśmy mieć zorganizowane zdobywanie takich przedmiotów. Zazwyczaj nie jest to łatwe i dlatego pewnie będziemy musieli poświęcić temu wiele czasu oraz bardzo wiele pieniędzy. Ale mimo wszystko powinniśmy starać się zdobywać tylko przedmioty, które będą dla nas najbardziej ekskluzywne oraz będą wyraźnie mówiły, że są bardzo rzadkie i, że nikt takich nie ma. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ wielu ludzi stara się zdobyć rzeczy ekskluzywne i dlatego mamy dużą konkurencję.

Pojęcie to zostało prawdopodobnie wprowadzone przez ludzi posiadających wielkie majątki, a co za tym idzie mających pieniądze na takie rzeczy, które dla zwykłych ludzi niemal są nieosiągalne. Jeśli będziemy mogli zastanowić się dokładnie jakie rzeczy należą do tej kategorii, to nie będziemy mieli wątpliwości co do tego, że nas na nie w większości nie stać.

Takie rzeczy należą zazwyczaj do ludzi, którzy pozwalają sobie na wydawanie pieniędzy bez konieczności przejmowania się czy będą jutro też je mieli. Oni to po prostu wiedzą i nie mają zamiaru się tym przejmować. Bardzo ważne jest takie zachowanie, jeśli chodzi o rzeczy tak bardzo drogie. Bowiem jest niezaprzeczalnym faktem, że rzeczy ekskluzywne muszą być drogie, choćby dlatego, że nie może ich mieć każdy, ponieważ wtedy nie byłyby już takimi jakimi są. Aby jednak móc sobie pozwolić na takie rzeczy, powinniśmy dysponować wielkim majątkiem, który pozwoli nam na kupowanie ich niezależnej od ceny. Jeśli będziemy mogli zakupić dowolną rzecz, to będziemy chcieli zapewne jak najszybciej ją mieć, a nie jest to dobre dla naszego samopoczucia, kiedy musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Bardzo ważne jest tutaj, to jaki majątek posiadamy, ponieważ jego wysokość bezpośrednio wpływa na możliwość szybkiego zdobywania takich przedmiotów. Jeśli mamy już kolekcję, która niejednego człowieka powaliłaby na kolana, to pewnie będziemy wkrótce myśleli o zakupieniu kolejnych rzeczy, które podwyższą nasze poczucie ekskluzywności. Nie należy jednak przesadzać z tymi przedmiotami, ponieważ jeśli będzie ich w naszym otoczeniu zbyt wiele to nie będziemy mogli sobie pozwolić na pokazanie wszystkich, a to będzie najgorsze, co może się nam przytrafić.

Jeśli będziemy mieli możliwości co do pokazania jak powinno wyglądać nasze mieszkanie wypełnione takimi przedmiotami, to szybko zaczniemy naszą wizję realizować, co jednocześnie pozwoli na dodawanie nowych przedmiotów do kolekcji. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale nie powinniśmy także pozwalać sobie na zbyt szybkie rezygnowanie z naszych marzeń.

Opis: Czym są rzeczy ekskluzywne i kto je posiada.

Tagi: przedmioty, rzeczy, ekskluzywne, pieniądze, samopoczucie