Czasopisma, prestiż

Poczuj się luksusowo

Archive for Marzec, 2010

Każda gazeta i to niezależnie od tego czy wychodzi codziennie czy na przykład raz w tygodniu jest nastawiona na określonych odbiorców oraz na określoną ilość sprzedanych egzemplarzy. Bardzo ważne jest stworzenie takiej ilości gazet, by każdy mógł kupić przynajmniej jeden egzemplarz, a jednocześnie mógł sobie pozwolić na kupienie kilku. Jednak należy także obliczyć orientacyjnie ile powinno się wydrukować egzemplarzy, by nie zostało setek niesprzedanych. Generalnie chyba lepiej jest zrobić tak, by na przykład po południu już brakowało gazet w kioskach, niż by konieczne było odbieranie niesprzedanych sztuk od kioskarza. Bardzo często można się spotkać z takimi założeniami, że gazet powinno być tyle czy tyle i jest to wyliczane z konkretnego wzoru oraz dopasowywane do poprzednich statystyk. Aby jednak nasze gazety mogły zdobyć jak największy udział w rynku to nie powinniśmy pozwalać, by bardzo szybko ich brakowało, ponieważ najważniejsze jest dotarcie do klienta jak najszybciej, a to jest możliwe przez sprzedawanie gazety. Jeśli będziemy mogli sobie pozwalać na drukowanie gazet w wielu egzemplarzach, które będą nam pozwalały na tworzenie opinii wśród ludzi, to powinniśmy jak najszybciej pozwolić sobie na zwiększenie ilości nakładu, ponieważ gazeta koniecznie musi dotrzeć do każdego, kto tylko może jej chcieć.

Aby jednak okazało się jak najszybciej, że nie mamy na przykład możliwości pokazania ludziom jak będzie wyglądała nasza gazeta, która będzie mogła bardzo szybko pozwolić na tworzenie opinii, a to jest chyba marzeniem każdego redaktora i wszystkich pracujących w danej redakcji. Jeśli będziemy mieli możliwości na wydrukowanie tylu sztuk gazety, to będziemy mogli szukać wielu klientów, którzy będą kupowali nasze gazety. Jeśli uda nam się zrozumieć jak działa rynek prasowy, to nie powinniśmy mieć problemów, które zazwyczaj pozwalają innym gazetom na ograniczanie nakładu, co nie jest na pewno przez nie doceniane i uważane za dobre. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na tworzenie nie tylko takich rzeczy, które będą ważne dla innych, to jednocześnie powinno nam przynosić to satysfakcję.

Reporter powinien doskonale radzić sobie z pisaniem na wszelkie tematy oraz powinien dokładnie wiedzieć czy jest to temat ciekawy oraz wart uwagi. Kiedy możemy sobie pozwolić na znalezienie tematu, który będzie umożliwiał znalezienie tego co jest ciekawe dla czytelnika.

Jeśli czytelnicy nie będą dokładnie wiedzieli czy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pisania to nie powinniśmy się przejmować tym, co może nam grozić jeśli będziemy wiedzieli czy jest to temat dobry czy nie. Aby tego się dowiedzieć należy po prostu z tematem się zapoznać, a resztę zrobi już za nas nasz dziennikarski talent. Nie powinniśmy pozwalać sobie jednak na bardzo daleko posuwające się wnioski, ponieważ powinniśmy temat traktować oczywiście osobiście, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na całkiem sporą dowolność, to nie będziemy mogli powiedzieć, że temat traktujemy rzetelnie. Dlatego dziennikarz powinien pisać tak, by nie wiedzieć czy jest to opinia czy na przykład czyste fakty.

Oczywiście jednak najlepiej aby postarał się o znalezienie idealnej równowagi pomiędzy tymi dwoma założeniami. Jeśli uda się to osiągnąć, to nie powinniśmy się przejmować, ponieważ jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy wyrazić w sposób bardzo osobisty to, co inni muszą pisać tak jak im każą. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie takiej właśnie równowagi, to nie powinniśmy narzekać na tworzenie się w naszym tekście wielu naszych osobistych myśli. Nie jest to dozwolone w wielu gazetach, ale jeśli jakaś już to dopuszcza, to nie powinniśmy sobie radzić z tym bardzo łatwo, ponieważ jest to istotny fakt, czy możemy sobie poradzić ze zrobieniem czegoś dla siebie. Jeśli nie będziemy mogli tworzyć tekstów, które będą całe nasiąknięte naszymi osobistymi przemyśleniami, to nie będziemy mogli także pozwolić sobie na znalezienie kompromisu pomiędzy dodawaniem naszych osobistych pomysłów do tekstu, a tym, by nie wyglądał on na osobistą opinię. Gazeta ma przede wszystkim informować, a nie wyrażać opinie ludzi w niej piszących. Aby jednak pozwolić sobie na tworzenie opinii, powinniśmy jak najszybciej stać się felietonistą

Gazeta nie jest tworem, który można swobodnie zmieniać na taki jak chcemy. Jeśli będziemy już produkowali ją w jeden określony sposób, to powinniśmy pozostać przy tym, co jest najważniejsze dla uzyskania jak najbardziej wymiernych efektów. Jeśli nie będziemy mogli poświęcić temu wystarczającej ilości czasu, to szybko może się okazać, że będziemy mogli sobie pozwolić na zamknięcie takiej gazety. Nie powinniśmy zmieniać zbyt drastycznie już sprawdzonego produktu, a jednocześnie będziemy mogli go jeszcze bardziej ulepszać. Kiedy redakcja zaczyna pracę nad kolejnym numerem, to wszyscy dziennikarze wysyłani są w podróże służbowe, podczas których powinni jak najszybciej poszukać tematów nadających się do opisania w codziennej gazecie. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego dziennikarzem nie może zostać człowiek, który nie ma świetnej orientacji w tym co dzieje się w jego otoczeniu.

Jeśli człowiek, który będzie zajmował się określonym tematem, to nie będzie miał problemów ze stworzeniem wokół niego ciekawej historii, która będzie bardzo podobała się czytelnikom. Jest to właściwie najważniejsze i jeśli będziemy tylko przestrzegali takich sytuacji, to nie powinno się okazać, że ludzie nie widzą naszych starań. Dziennikarz powinien niemal zjednoczyć się z tematem i przez to powinniśmy poradzić sobie ze spokojem ze zrozumieniem tego co jest najważniejsze. Aby jednak temat nie wydał się nudny, powinien być napisany ciekawie oraz z komentarzami piszącego co pozwoli czytelnikowi zapoznać się z tym, co jest ważne jeśli zamierzamy pozwolić mu na lekkie domysły. Aby jednak dokładnie pozwolić sobie na pokazanie tego co jest bardzo ważne, to należy jak najszybciej znaleźć temat, który jest bardzo ciekawy z punktu widzenia czytelnika, który będzie mógł sobie z zaciekawieniem go przeczytać.

Aby teksty jakie pisane są do gazety były bardzo ciekawe, powinniśmy postarać się o znalezienie takich ludzi, którzy powinni umieć pisać poprawnie, ale co najważniejsze ciekawie, tak, by temat nie wydawał się nudny. Dziennikarze zazwyczaj wiedzą dokładnie jak powinno się pozwolić sobie na pisanie.

Problem kupowania gazet nie jest najważniejszy jeśli chodzi na przykład o to, co jest dla nas ważne. Jeśli jednak zależy nam właśnie na tym, co jest potrzebne naszym myślom i umysłowi, to może to jak najbardziej być właśnie gazeta. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zrozumieniem treści jakie tam znajdziemy, to nie powinno dziać się nic złego i nie będziemy zapewne musieli się nawet zastanawiać nad tym, co jest najważniejsze jeśli będziemy chcieli sobie poradzić ze zrozumieniem gazet. Jeśli nie wiemy gdzie zakupić gazety, to powinniśmy wiedzieć, że jest to dla nas najważniejsze, by poszukać w kioskach, które zazwyczaj pełne są gazet. Jeśli będziemy mogli sobie znaleźć wszystkie wymagane przez nas pozycje to nie będzie już problemów ze zorganizowaniem takich rzeczy jak nowe gazety. Aby nie musieć każdego dnia udawać się do kiosku po to, by zakupić gazetę, możemy zdecydować się na prenumeratę, która znacznie ułatwia zadanie jakim jest zdobywanie świeżych wiadomości każdego dnia. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zorganizowaniem prenumeraty, to nie będziemy musieli już więcej kupować gazet w kioskach i skończy się nasz problem ze znajdywaniem naszej ulubionej pozycji. Jeśli będziemy mogli kupować prenumeraty, to nie powinno być problemów ze zorganizowaniem na nie pieniędzy, ponieważ należy to opłacać tylko z góry za cały rok. Aby jednak pozwolić sobie na czytanie codziennie gazety, powinniśmy mieć pewność, że jesteśmy w stanie wszystko zrozumieć. Jeśli nie będziemy mogli znaleźć rozwiązania jakiegoś problemu związanego z szukaniem informacji w gazetach, to nie powinniśmy liczyć na znalezienie dla siebie prenumeraty, ponieważ zwyczajnie nie ma to sensu w naszym przypadku.

Aby jednak pozwolić sobie na oznaczenie rozwiązań, które będą pozwalały na dokładne przeanalizowanie treści gazety, to nie powinniśmy sobie w ogóle pozwalać na to,  by czytanie gazet codziennie było naszym nawykiem, ponieważ nie wynosimy nic z tego. Najważniejsze jest, by czytać dokładnie i ze zrozumieniem, a szukanie gazet będzie wtedy najmniejszym problemem.

Wielu ludzi czyta bardzo często gazety, a jednocześnie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego czym jest taka rzecz oraz jak ona powstaje. Bardzo ważne jest jednak, że każdy wie po co gazetę kupuje.

Jeśli będziemy mogli kupować gazety regularnie, to nasza wiedza odnośnie tego co dzieje się aktualnie na świecie i w kraju będzie z każdym dniem rosła, aż stanie się niemal idealna. Bardzo ważne jest kupowanie tylko gazet najlepszych, które będą nam pozwalały na dodawanie naszych opinii na stronach internetowych oraz rozmawiania ze znajomymi o tym, co jest najważniejsze jeśli chodzi na przykład o to jak należy reagować na to co dzieje się w kraju. Bardzo ważne jest także kupowanie gazet, które uważane są za opiniotwórcze ponieważ pozwoli nam to na pokazanie sobie i innym jak działa nie tylko nasza polityka, ale także cały świat. Bardzo ważne jest tworzenie dla siebie możliwości rozwoju naszej wiedzy nie tylko na tematy, które poruszane są w codziennych gazetach, ale także w przypadku stworzenia dla siebie okazji do dawania opinii na różne tematy związane z tym, co jest aktualnie na pierwszych stronach gazet. Nie ma możliwości, by przynajmniej raz na jakiś czas nie zajrzeć do gazety, która będzie mogła nam powiedzieć wiele na tematy aktualnie poruszane przez ludzi na ulicach, w telewizji, czy innych mediach. Gazeta różni się od czasopisma tym, co jest bardzo ważne dla naszych oczu. W związku z tym, że gazeta wymaga głównie czytania, nie ma ona tylu kolorowych obrazków, a tekst zazwyczaj jest drukowany na białym tle, by zwiększyć kontrast. Jeśli nie będziemy mogli sobie na spokojnie przeczytać gazety, to możemy ją zwinąć w rulonik i zabrać do domu w celu dokończenia lektury.

Gazeta także różni się od czasopism tym, że mówi głównie o aktualnych wydarzeniach, co pozwala nam na tworzenie dla siebie takich rzeczy jak nasza własna opinia o świecie. Gazeta jest także wydawana zazwyczaj codziennie, co nie jest normalne jeśli chodzi o czasopisma, które najczęściej pojawiają się raz w tygodniu, ale głównie co miesiąc. W przypadku braku możliwości pokazania czym jest dla nas gazeta nic się nie stanie, ponieważ to my mamy wiedzieć.